1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 471
- Foreigners: 53 Players 11.3%
- ø-Market value: €312k
- ø-Age: 26.1
Matchday 4 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) SKA Kh | 1:0 | Volgar (15.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 9:00 AM
|
||||
1.134 · Roman Safyan | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
89' | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(22.) Tomsk | 1:1 | Irtysh (21.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
39' | 1:1 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(7.) Enisey | 3:2 | Alania (17.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 12:00 PM
|
||||
100 · Sergey Cheban | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 15' | |||
56' | ||||
69' | 2:1 | |||
87' | 3:1 | |||
3:2 | 90+2' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(5.) Cherta | 0:1 | Bryans (20.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 2:00 PM
|
||||
500 · Yan Bobrovskiy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(4.) Sprtk2 | 1:0 | Akron (9.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 3:00 PM
|
||||
410 · Sergey Kulikov | ||||
Course of play | ||||
48' | 1:0 | |||
77' | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(1.) ORE | 1:1 | Teksti (8.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 3:00 PM
|
||||
524 · Anatoliy Zhabchenko | ||||
Course of play | ||||
90+1' | 1:0 | |||
1:1 | 90+5' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(2.) Veles | 1:1 | Fakel (16.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 4:00 PM
|
||||
1.456 · Nikolay Voloshin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
13' | 1:1 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(6.) NN | 0:1 | NKN (12.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 4:00 PM
|
||||
3.766 · Roman Galimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 49' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(10.) Krasn2 | 0:3 | Torped (18.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 5:00 PM
|
||||
160 · Artem Lyubimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 23' | |||
0:2 | 64' | |||
0:3 | 71' | |||
81' | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(19.) Chaika | 0:3 | KS (13.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 6:00 PM
|
||||
483 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 33' | |||
0:2 | 48' | |||
0:3 | 55' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(3.) Balt. | 2:0 | SHNK (11.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 7:00 PM
|
||||
3.496 · Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
61' | ||||
79' | 2:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
Table 1.Division 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Baltika | 4 | 5 | 10 | |
2 | Orenburg | 4 | 4 | 10 | |
3 | Spartak 2 | 4 | 3 | 10 | |
4 | Enisey | 4 | 1 | 9 | |
5 | Veles Moscow | 4 | 3 | 8 | |
6 | KS Samara | 4 | 3 | 7 | |
7 | Neftekhimik | 4 | 2 | 7 | |
8 | Tekstilshchik | 4 | 1 | 6 | |
9 | Chertanovo | 4 | 1 | 6 | |
10 | Nizhny Novgorod | 4 | 1 | 6 | |
11 | SKA Khabarovsk | 4 | 0 | 6 | |
12 | Torpedo Moskau | 4 | 2 | 5 | |
13 | Krasnodar 2 | 4 | -4 | 4 | |
14 | Akron Togliatti | 4 | -1 | 4 | |
15 | Fakel Voronezh | 4 | -2 | 4 | |
16 | Shinnik Yaroslav | 4 | -2 | 4 | |
17 | Dinamo Bryansk | 4 | 0 | 3 | |
18 | Volgar | 4 | -1 | 3 | |
19 | Alania Vl. | 4 | -2 | 3 | |
20 | Chaika Pes. | 4 | -6 | 2 | |
21 | Irtysh Omsk | 4 | -4 | 1 | |
22 | Tom Tomsk | 4 | -4 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...