3 Liga - Group IV
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 464
- Foreigners: 45 Players 9.7%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 24.0
Matchday 6 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(4.) Cracov | 3:1 | Korona (5.) | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 1:00 PM
|
||||
100 · Mariusz Goriwoda | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
39' | 2:0 | |||
67' | 3:0 | |||
3:1 | 87' | |||
(3.) Orleta | 0:2 | Unia T (10.) | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 4:00 PM
|
||||
300 · Dawid Deptula | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
0:2 | 65' | |||
(11.) Chelm | 2:0 | StalWo (6.) | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 4:00 PM
|
||||
550 · Adam Jamka | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
61' | 2:0 | |||
(1.) Siarka | 3:0 | Wólcza (17.) | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 4:00 PM
|
||||
660 · Anna Adamska | ||||
Course of play | ||||
57' | 1:0 | |||
85' | 2:0 | |||
88' | 3:0 | |||
(2.) Lagow | 2:0 | Avia S (9.) | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 4:00 PM
|
||||
150 · Slawomir Smaczny | ||||
Course of play | ||||
28' | ||||
44' | 1:0 | |||
60' | 2:0 | |||
(7.) Wislok | 1:1 | Podlas (15.) | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 4:30 PM
|
||||
500 · Rafal Szydelko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
62' | 1:1 | |||
73' | ||||
(8.) Podhal | 5:2 | Wisla (14.) | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 5:00 PM
|
||||
103 · Artur Szelc | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
30' | 1:1 | |||
33' | 2:1 | |||
52' | 3:1 | |||
79' | 4:1 | |||
4:2 | 84' | |||
90' | 5:2 | |||
(18.) Sokol | 0:3 | KSZO (16.) | ||
Sun
Sep 5, 2021
- 4:00 PM
|
||||
200 · Mateusz Czerwien | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
0:2 | 55' | |||
0:3 | 88' | |||
(13.) Tomaso | 1:2 | Czarni (12.) | ||
Sun
Sep 5, 2021
- 4:00 PM
|
||||
700 · Jakub Pych | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
4' | ||||
0:2 | 26' | |||
28' | 1:2 | |||
Table 3 Liga - Group IV 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Siarka T. | 6 | 14 | 18 | |
2 | LKS Lagow | 6 | 10 | 15 | |
3 | Cracovia II | 6 | 7 | 14 | |
4 | Orleta R.P. | 6 | 6 | 11 | |
5 | NKP Podhale | 6 | 3 | 11 | |
6 | Korona Rzeszów | 6 | 4 | 10 | |
7 | Stalowa Wola | 6 | -1 | 10 | |
8 | Wisloka Debica | 6 | 4 | 9 | |
9 | Unia Tarnow | 6 | 3 | 9 | |
10 | Chelmianka | 6 | 0 | 8 | |
11 | Czarni Polaniec | 6 | -2 | 8 | |
12 | Avia Swidnik | 6 | 0 | 7 | |
13 | KSZO Ostrowiec | 6 | 0 | 5 | |
14 | Tomasovia | 6 | -2 | 4 | |
15 | Podlasie B.P. | 6 | -4 | 4 | |
16 | Wisla Sand. | 6 | -13 | 3 | |
17 | Wólczanka | 6 | -13 | 1 | |
18 | Sokol Sieniawa | 6 | -16 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...