3 Liga - Group IV
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 466
- Foreigners: 45 Players 9.7%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 24.0
Matchday 12 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(2.) Cracov | 4:2 | Chelm (3.) | ||
Sat
Oct 9, 2021
- 1:00 PM
|
||||
100 · Bartosz Owsiany | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
30' | 2:0 | |||
36' | 3:0 | |||
50' | 4:0 | |||
4:1 | 83' | |||
4:2 | 85' | |||
(1.) Siarka | 4:0 | Podlas (14.) | ||
Sat
Oct 9, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Daniel Detka | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
36' | 2:0 | |||
64' | ||||
77' | 3:0 | |||
86' | 4:0 | |||
(8.) Czarni | 0:1 | Avia S (12.) | ||
Sat
Oct 9, 2021
- 3:00 PM
|
||||
120 · Patryk Swierczek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 72' | |||
75' | ||||
86' | ||||
(18.) Wólcza | 0:3 | Unia T (11.) | ||
Sat
Oct 9, 2021
- 3:00 PM
|
||||
200 · Michal Wasil | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 33' | |||
0:2 | 51' | |||
0:3 | 90+2' | |||
(10.) Wislok | 1:3 | Lagow (5.) | ||
Sat
Oct 9, 2021
- 3:30 PM
|
||||
350 · Michal Bobrek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
0:2 | 72' | |||
76' | 1:2 | |||
1:3 | 86' | |||
(17.) Tomaso | 0:3 | StalWo (7.) | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 1:00 PM
|
||||
300 · Sebastian Godek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 71' | |||
0:2 | 86' | |||
0:3 | 90+4' | |||
(15.) Sokol | 0:0 | Wisla (16.) | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 2:00 PM
|
||||
150 · Bartosz Paletko |
(6.) Orleta | 0:1 | Podhal (4.) | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Karol Wojcik | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45+1' | |||
(13.) KSZO | 1:1 | Korona (9.) | ||
Sun
Oct 10, 2021
- 3:00 PM
|
||||
352 · Sebastian Wisniowski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 51' | |||
84' | 1:1 | |||
90+5' | ||||
Table 3 Liga - Group IV 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Siarka T. | 12 | 18 | 27 | |
2 | Cracovia II | 12 | 12 | 26 | |
3 | NKP Podhale | 12 | 9 | 22 | |
4 | LKS Lagow | 12 | 9 | 22 | |
5 | Chelmianka | 12 | 7 | 21 | |
6 | Stalowa Wola | 12 | 2 | 20 | |
7 | Orleta R.P. | 12 | 4 | 17 | |
8 | Unia Tarnow | 12 | 5 | 17 | |
9 | Korona Rzeszów | 12 | 3 | 17 | |
10 | Avia Swidnik | 12 | 1 | 17 | |
11 | Czarni Polaniec | 12 | -1 | 16 | |
12 | Wisloka Debica | 12 | -3 | 15 | |
13 | KSZO Ostrowiec | 12 | 1 | 14 | |
14 | Sokol Sieniawa | 12 | -17 | 11 | |
15 | Wisla Sand. | 12 | -15 | 10 | |
16 | Podlasie B.P. | 12 | -10 | 10 | |
17 | Tomasovia | 12 | -9 | 6 | |
18 | Wólczanka | 12 | -16 | 6 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...