Sat, Aug 12, 2023
Kasimpasa
Forum Kasimpasa
Rank no. {n}  
MKE Ankaragücü
Ankaragücü
Rank no. {n}  

Info

Kasimpasa   MKE Ankaragücü
Kemal Özdeş K. Özdeş Manager T. Kafkas Tolunay Kafkas
€27.93m Total market value €34.68m
25.8 ø age 25.8
Yasin Özcan Y. Özcan Most valuable player O. Moruţan Olimpiu Moruţan

Gesamtbilanz: Süper Lig

Spread the word

Kasımpaşa - Ankaragücü Maç Analizi Ya bir yol yapmak lazım yada bir yol bulmak lazım şansada hazır olmak lazım.

Aug 11, 2023 - 2:01 PM hours
Kasımpaşa bu sezon torpilli hoca Kemal özdeşle beraber ciddi sıkıntılar yaşayacağını düşünüyorum. Takımın iki kalecisi Ertuğrul ve erdem Canpolat takımdan ayrıldı. Takımın en önemli en yaratıcı oyuncusu Eyyseric takımdan ayrıldı. Bu ligde sağ bek bölgesinde Anadolu’da her takımda oynayabilecek kalitesi olan hadergjonaj , sol kanat ahmet engin , stoperler Tarkan serbest ve gravoc takımda ayrılan diğer isimler. Kasımpaşa’da giden oyuncular gerçekten önemli oyuncular özellikle 2 kaleci gitmesi büyük sıkıntı olacaktır. Kaleye Altınordu genç kalecisi Ali Emre yanar ve Yunan kaleci Giannitois kadroya katıldı. Yunan kaleci daha dün geldi bu maçta direkt oynar mı bilmiyorum ama bu maçta Yunan kaleci değilde Ali Emre yanar oynarsa Kasımpaşa çok büyük sıkıntı yaşar. Çok vasat bir kaleci Ali Emre’nin oynayacağı senaryoda Kasımpaşa’nın gol yememe şansı yok. Eski oyuncuları stoper Omeruo, sol beke duhan , sağ beke winc transferleri yapıldı. Stoper hattında yeni transfer omeruo ile sadık oynamasını bekliyorum takımda devşirme tırpandan başka stoper yok. En büyük sıkıntı takımda sol kanat oynayacak oyuncu yok buradada sol bek olan zaman zaman sol öndede oynayan Ben Ouanes oynayacak. Kadroda Bahoken dışında forvet yok. Kasımpaşa kadro ciddi anlamda çok kısıtlı eyyseric gitmesiyle üretkenlik konusunda ciddi sorun yaşayacağını düşünüyorum.

Ankaragücü geçtiğimiz sezon kadrosunu büyük ölçüde korudu. Giden oyuncular arasında önemli olarak sayabileceğim zahid ( ofansif orta saha ) Malcuit ( sağ bek) Diack ( ön libero) bu 3 oyuncu önemli oyuncular ama Diack hariç yeri dolmayacak oyuncu yok. Geçen sezon lige damga vuran Ali Sowe (forvet) tekrar kiralandı. Konyaspor’dan ve geçen sezon Giresunspor’dan tanıdığımız bitiriciliği oldukça iyi olan Bajic (forvet) transfer edildi. En iyi transferlerden biride takımın beyni Tolga ciğerci tekrar takıma kazandırıldı. Alanyaspor’dan tanıdığımız ayakları temiz attığı frikik golleriyle dikkat çeken Efkan Bekiroğlu (merkez orta saha 8) sağ bek Hayrullah bilazer , sol bek Alper Uludağ , hocanın çok sevdiği merkez orta saha Cem Türkmen son olarak sol bek hanousek transfer edildi. Hayrullah transferi dışında gerçekleşen transferlerin hepsinin çok iyi olduğunu nokta atış transfer olduğunu düşünüyorum.

Maçın tahminine geçecek olursam Tolunay hoca geçen sezondan alışık olduğumuz 3-4-3 sistemine devam edecek gibi gözüküyor. Bu sistemde kanat bekler çok önemli sağ kanat bekin Kitsiou sol kanat bekin Alper yada hanousek olacak. Bu sistemle oynamak istiyorsan bu ligde ancak bu beklerle oynayabilirsin. Çok doğru 2 bekle bu sistem çok rahat oynayacağını düşünüyorum. Kemal Özdeş takımları ise rakip kim olursa olsun kendi oyununu oynamaya çalışan daha fazla hücum etmeyi düşünen savunmayı önde kurup oyunu rakip sahada oynamaya çalışır. Kemal hocanın oyun sistemi Ankaragücü için şans olduğunu düşünüyorum. Ankaragücü forveti sowe ve sol kanatı beridze çok hızlı savunma arkasına yapacakları koşular ile bu maçta mutlaka skor yapacaklarını düşünüyorum.

Tercihim: 02 çifte. Kadroları bilme şansım olsaydı kasımpaşa kalesinde Ali Emre yanar oynayacağını bilsem direkt 2 oynardım. Risk almak isteyen direkt 2 yazabilir orada 0 yazma nedenim Ankaragücü öne geçtikten sonra skoru koruma iç güdüsünü geçtiğimiz sezon fazlaca gördük yine aynı alışkanlık devam ederse diye çekindiğim için direkt 2 yazamadım. Son olarak iddaa açılış oranları 2.10 3.11 2.47 bu maçta ev sahibi oranı düşer mi artar mı çok kestiremediğim için geçen sezon ev sahibi takımlara kapanış oranı 2.05-2.15 arası olan maçları inceledim. 20 maçın 17 tanesini deplasman takımları kaybetmemiş.
Kemal Özdeş'e torpilli demek de ayrı mesele
  Post options
Do you really want to delete the complete thread?

Moderator options
Do you really want to delete this post?
  Alert this entry
  Alert this entry
  Alert this entry
  Bookmark
  Subscribed threads
  Entry worth reading
  Entry worth reading
  Entry worth reading
  Post options
Use the thread search if you want to move this thread to a different thread. Click on create thread if you want to turn this post into a stand-alone thread.