Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 32 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
SKA-2 | 4:1 | PrsDmd | ||
Sun
May 28, 2023
- 5:00 AM
|
||||
62 · Maksim Skorochkin | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
21' | 2:0 | |||
48' | 3:0 | |||
3:1 | 64' | |||
67' | ||||
89' | 4:1 | |||
SYS | 3:1 | Balash | ||
Sun
May 28, 2023
- 7:00 AM
|
||||
130 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
24' | 2:0 | |||
75' | 3:0 | |||
83' | ||||
3:1 | 85' | |||
Sokol | 2:0 | Ryazan | ||
Sun
May 28, 2023
- 1:00 PM
|
||||
500 · Yunus Koshko | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
85' | 2:0 | |||
Znamya | 1:1 | Tula-2 | ||
Sun
May 28, 2023
- 1:00 PM
|
||||
150 · Emir Privalov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 63' | |||
85' | 1:1 | |||
Kaluga | 0:0 | SKHLNM | ||
Sun
May 28, 2023
- 1:00 PM
|
||||
432 · Ilya Bugrov |
Kosmos | 0:0 | Bryans | ||
Sun
May 28, 2023
- 1:00 PM
|
||||
200 · Ivan Pozhidaev |
Saturn | 2:4 | AVGD | ||
Sun
May 28, 2023
- 1:00 PM
|
||||
350 · Vladislav Shipkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 52' | |||
64' | 1:1 | |||
1:2 | 68' | |||
78' | ||||
1:3 | 89' | |||
90+2' | 2:3 | |||
2:4 | 90+2' | |||
Zenit | 2:4 | SpTa | ||
Sun
May 28, 2023
- 3:00 PM
|
||||
220 · Yan Marushko | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
1:1 | 10' | |||
1:2 | 35' | |||
48' | 2:2 | |||
2:3 | 64' | |||
2:4 | 82' | |||
Kolomn | 1:0 | Strogi | ||
Sun
May 28, 2023
- 4:00 PM
|
||||
161 · Roman Marnavskiy | ||||
Course of play | ||||
17' | ||||
18' | 1:0 | |||
50' | ||||
Salyut | 0:0 | LIP | ||
Sun
May 28, 2023
- 5:00 PM
|
||||
300 · Aleksey Lapatukhin |
Khimki | 5:0 | Kvant | ||
Mon
May 29, 2023
- 12:00 PM
|
||||
80 · Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
50' | 3:0 | |||
75' | 4:0 | |||
90' | 5:0 | |||
90+2' | ||||
DinVl | 1:4 | Rod.-2 | ||
Mon
May 29, 2023
- 1:00 PM
|
||||
106 · Igor Zakharov | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
1:1 | 3' | |||
1:2 | 14' | |||
1:3 | 29' | |||
1:4 | 73' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Saratov | 32 | 9 | 43 | |
2 | Salyut Belgorod | 32 | 42 | 35 | |
3 | Dinamo Bryansk | 32 | 26 | 32 | |
4 | Avangard Kursk | 32 | 17 | 31 | |
5 | M. Lipetsk | 32 | 7 | 31 | |
6 | Rodina 2 Moscow | 32 | 22 | 30 | |
7 | FK Kaluga | 32 | 12 | 30 | |
8 | Dinamo Vlad. | 32 | 8 | 25 | |
9 | FK Ryazan | 32 | -8 | 23 | |
10 | Kosmos Dolgopr. | 32 | 24 | 19 | |
11 | Saturn Ramenskoe | 32 | 1 | 19 | |
12 | Sakhalinets M. | 32 | 2 | 16 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki 2 | 32 | 12 | 36 | |
2 | Znamya Noginsk | 32 | -4 | 36 | |
3 | Strogino Moscow | 32 | 4 | 35 | |
4 | Sakhalin | 32 | -18 | 31 | |
5 | Spartak Tambov | 32 | -10 | 30 | |
6 | Arsenal-2 Tula | 32 | 1 | 29 | |
7 | SKA Khabarovsk2 | 32 | -6 | 29 | |
8 | Kolomna | 32 | -25 | 27 | |
9 | Kvant Obninsk | 32 | -16 | 25 | |
10 | Zenit Penza | 32 | -29 | 20 | |
11 | Peresvet | 32 | -24 | 19 | |
12 | Balashikha | 32 | -47 | 18 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...