2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 523
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €115k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 14 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Chel | 0:1 | Rod.-2 | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 12:00 PM
|
||||
730 · Igor Zakharov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 73' | |||
FK NSK | 3:2 | Salyut | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 12:00 PM
|
||||
1.470 · Maksim Skorochkin | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
53' | 2:0 | |||
2:1 | 58' | |||
2:2 | 62' | |||
90+4' | 3:2 | |||
Teksti | 0:1 | Cherta | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 1:00 PM
|
||||
675 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 77' | |||
Amkar | 0:1 | AVGD | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 2:00 PM
|
||||
1.640 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
LIP | 1:0 | Forte | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 2:00 PM
|
||||
960 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
80' | 1:0 | |||
Irtysh | 0:1 | Veles | ||
Sun
Oct 15, 2023
- 1:00 PM
|
||||
1.720 · Aleksandr Mayun | ||||
Course of play | ||||
34' | ||||
0:1 | 90+6' | |||
Chaika | 1:2 | S.Kost | ||
Sun
Oct 15, 2023
- 2:00 PM
|
||||
778 · Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
0:2 | 67' | |||
87' | 1:2 | |||
Rotor | 1:1 | VU | ||
Sun
Oct 15, 2023
- 4:00 PM
|
||||
13.925 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 52' | |||
61' | 1:1 | |||
Murom | 3:1 | Bryans | ||
Sun
Oct 15, 2023
- 4:00 PM
|
||||
850 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
15' | 2:0 | |||
2:1 | 44' | |||
60' | 3:1 | |||
Ufa | 0:0 | Krasn2 | ||
Thu
Nov 9, 2023
|
||||
726 · Anton Frolov | ||||
Course of play | ||||
90+6' | ||||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Krasnodar 2 | 14 | 5 | 26 | |
2 | Volga Uljanovsk | 14 | 1 | 21 | |
3 | Chaika Pes. | 14 | 5 | 20 | |
4 | Murom | 14 | -1 | 20 | |
5 | Ufa | 14 | 7 | 19 | |
6 | Veles Moscow | 14 | -4 | 19 | |
7 | Rotor Volgograd | 14 | -2 | 18 | |
8 | Dinamo Bryansk | 14 | -5 | 17 | |
9 | Irtysh Omsk | 14 | -2 | 16 | |
10 | S. Kostroma | 14 | -4 | 13 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Novosibirsk | 14 | 8 | 30 | |
2 | Rodina 2 Moscow | 14 | 4 | 26 | |
3 | Avangard Kursk | 14 | 11 | 24 | |
4 | Tekstilshchik | 14 | 5 | 19 | |
5 | Chertanovo | 14 | 5 | 18 | |
6 | Amkar Perm | 14 | 0 | 18 | |
7 | Chelyabinsk | 14 | -1 | 17 | |
8 | M. Lipetsk | 14 | -7 | 17 | |
9 | Forte Taganrog | 14 | -8 | 14 | |
10 | Salyut Belgorod | 14 | -17 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...