3. Division Relegation Round
Cyprus
League level:
Play-Offs
- Number of teams: 8 teams
- Players: 257
- Foreigners: 39 Players 15.2%
- ø-Market value: €0k
- ø-Age: 24.0
Matchday 2 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(6.) THOI L | 2:1 | APONA (7.) | ||
Sat
Jan 21, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
55' | 1:0 | |||
72' | 2:0 | |||
2:1 | 90+4' | |||
(1.) PO Orm | 1:0 | Chalka (2.) | ||
Sat
Jan 21, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
90+9' | 1:0 | |||
(4.) Ethnik | 0:1 | APEP (3.) | ||
Sat
Jan 21, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 82' | |||
(5.) Kouris | 4:1 | Elia L (8.) | ||
Sat
Jan 21, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
33' | 2:0 | |||
44' | 3:0 | |||
74' | 4:0 | |||
4:1 | 80' | |||
(8.) Elia L | 3:1 | APONA (6.) | ||
Sat
Jan 28, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
73' | 1:1 | |||
77' | 2:1 | |||
84' | 3:1 | |||
(7.) Chalka | 0:0 | Ethnik (5.) | ||
Sat
Jan 28, 2023
- 2:30 PM
|
(1.) Kouris | 1:1 | PO Orm (2.) | ||
Sat
Jan 28, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
90+7' | 1:1 | |||
(4.) APEP | 1:3 | THOI L (3.) | ||
Sat
Jan 28, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
0:2 | 69' | |||
73' | 1:2 | |||
1:3 | 89' | |||
(3.) PO Orm | 5:0 | Elia L (8.) | ||
Sat
Feb 4, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
67' | 1:0 | |||
86' | 2:0 | |||
90+5' | 3:0 | |||
(5.) Ethnik | 2:2 | Kouris (2.) | ||
Sat
Feb 4, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 42' | |||
0:2 | 49' | |||
64' | 1:2 | |||
73' | 2:2 | |||
(7.) APONA | 1:1 | APEP (4.) | ||
Sat
Feb 4, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
51' | 1:1 | |||
(1.) THOI L | 1:0 | Chalka (6.) | ||
Sat
Feb 4, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
90+2' | 1:0 | |||
(6.) Chalka | 1:2 | APONA (7.) | ||
Sat
Feb 11, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
1:1 | 77' | |||
(3.) Kouris | 1:1 | THOI L (1.) | ||
Sat
Feb 11, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
13' | ||||
0:1 | 41' | |||
46' | 1:1 | |||
(2.) PO Orm | 2:1 | Ethnik (5.) | ||
Sat
Feb 11, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 44' | |||
47' | 1:1 | |||
90+3' | 2:1 | |||
(8.) Elia L | 0:1 | APEP (4.) | ||
Sat
Feb 11, 2023
- 2:30 PM
|
(4.) APEP | 0:1 | Chalka (7.) | ||
Sat
Feb 18, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 44' | |||
(2.) THOI L | 0:3 | PO Orm (1.) | ||
Sat
Feb 18, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 29' | |||
0:2 | 53' | |||
84' | ||||
0:3 | 88' | |||
(5.) APONA | 0:2 | Kouris (3.) | ||
Sat
Feb 18, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 46' | |||
0:2 | 60' | |||
(6.) Ethnik | 3:1 | Elia L (8.) | ||
Sat
Feb 18, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
1:1 | 26' | |||
73' | 2:1 | |||
88' | 3:1 | |||
(5.) Ethnik | 0:0 | THOI L (3.) | ||
Sat
Feb 25, 2023
- 2:30 PM
|
(8.) Elia L | 0:6 | Chalka (6.) | ||
Sat
Feb 25, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 34' | |||
0:2 | 40' | |||
0:3 | 57' | |||
0:4 | 66' | |||
0:5 | 79' | |||
0:6 | 90+9' | |||
(1.) PO Orm | 0:1 | APONA (7.) | ||
Sat
Feb 25, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 34' | |||
(2.) Kouris | 1:2 | APEP (4.) | ||
Sat
Feb 25, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
0:2 | 83' | |||
90+4' | 1:2 | |||
(5.) Chalka | 0:0 | Kouris (2.) | ||
Sat
Mar 4, 2023
- 3:00 PM
|
(4.) APEP | 2:1 | PO Orm (1.) | ||
Sat
Mar 4, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
70' | 2:0 | |||
2:1 | 76' | |||
(7.) APONA | 2:2 | Ethnik (6.) | ||
Sat
Mar 4, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
18' | 2:0 | |||
2:1 | 41' | |||
2:2 | 82' | |||
(3.) THOI L | 3:0 | Elia L (8.) | ||
Sat
Mar 4, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
71' | 3:0 | |||
(7.) APONA | 2:0 | THOI L (2.) | ||
Sat
Mar 11, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
83' | 2:0 | |||
(5.) Chalka | 2:0 | PO Orm (1.) | ||
Sat
Mar 11, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
6' | 2:0 | |||
(4.) APEP | 3:1 | Ethnik (6.) | ||
Sat
Mar 11, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
73' | 2:0 | |||
78' | 3:0 | |||
3:1 | 86' | |||
(8.) Elia L | 0:2 | Kouris (3.) | ||
Sat
Mar 11, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
0:2 | 35' | |||
(3.) PO Orm | 0:0 | Kouris (1.) | ||
Sat
Mar 18, 2023
- 4:30 PM
|
(6.) APONA | 6:0 | Elia L (8.) | ||
Sat
Mar 18, 2023
- 4:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
40' | 3:0 | |||
52' | 4:0 | |||
85' | 5:0 | |||
90+2' | 6:0 | |||
(7.) Ethnik | 2:1 | Chalka (5.) | ||
Sat
Mar 18, 2023
- 4:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
18' | 2:0 | |||
64' | ||||
2:1 | 70' | |||
(4.) THOI L | 0:1 | APEP (2.) | ||
Sat
Mar 18, 2023
- 4:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 50' | |||
90+2' | ||||
(8.) Elia L | 1:4 | PO Orm (3.) | ||
Sat
Mar 25, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 19' | |||
1:2 | 34' | |||
1:3 | 62' | |||
1:4 | 90+4' | |||
(1.) APEP | 3:1 | APONA (5.) | ||
Sat
Mar 25, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
24' | 1:1 | |||
27' | 2:1 | |||
69' | 3:1 | |||
(6.) Chalka | 1:0 | THOI L (4.) | ||
Sat
Mar 25, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
(2.) Kouris | 0:2 | Ethnik (7.) | ||
Sat
Mar 25, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 43' | |||
0:2 | 65' | |||
(7.) Ethnik | 0:0 | PO Orm (2.) | ||
Sat
Apr 1, 2023
- 3:00 PM
|
(4.) THOI L | 2:0 | Kouris (3.) | ||
Sat
Apr 1, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
58' | 1:0 | |||
74' | 2:0 | |||
(1.) APEP | 6:1 | Elia L (8.) | ||
Sat
Apr 1, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
40' | 1:1 | |||
49' | 2:1 | |||
57' | 3:1 | |||
65' | 4:1 | |||
70' | 5:1 | |||
90' | 6:1 | |||
(6.) APONA | 0:4 | Chalka (5.) | ||
Sat
Apr 1, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 44' | |||
0:2 | 52' | |||
0:3 | 66' | |||
0:4 | 83' | |||
(5.) Kouris | 1:0 | APONA (7.) | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 3:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
90+2' | ||||
(8.) Elia L | 0:2 | Ethnik (6.) | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 3:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
0:2 | 48' | |||
(4.) Chalka | 2:0 | APEP (1.) | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 3:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
18' | 2:0 | |||
(2.) PO Orm | 2:1 | THOI L (3.) | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 3:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
1:1 | 50' | |||
65' | 2:1 | |||
(6.) THOI L | 0:1 | Ethnik (5.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
- 3:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 29' | |||
(7.) APONA | 2:4 | PO Orm (2.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
- 3:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
29' | 1:1 | |||
1:2 | 32' | |||
1:3 | 34' | |||
44' | 2:3 | |||
2:4 | 74' | |||
(1.) APEP | 0:2 | Kouris (4.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
- 3:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 35' | |||
0:2 | 78' | |||
(3.) Chalka | 8:0 | Elia L (8.) | ||
Sat
Apr 22, 2023
- 3:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
5' | 2:0 | |||
10' | 3:0 | |||
19' | 4:0 | |||
40' | 5:0 | |||
59' | 6:0 | |||
63' | 7:0 | |||
71' | 8:0 | |||
(4.) Kouris | 2:4 | Chalka (3.) | ||
Sat
Apr 29, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 23' | |||
0:2 | 40' | |||
0:3 | 50' | |||
0:4 | 66' | |||
75' | 1:4 | |||
80' | 2:4 | |||
(1.) PO Orm | 4:1 | APEP (2.) | ||
Sat
Apr 29, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
32' | 1:0 | |||
2:0 | 56' | |||
2:1 | 69' | |||
75' | 3:1 | |||
88' | 4:1 | |||
(8.) Elia L | 0:8 | THOI L (6.) | ||
Sat
Apr 29, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
0:2 | 27' | |||
0:3 | 34' | |||
0:4 | 38' | |||
0:5 | 57' | |||
0:6 | 72' | |||
0:7 | 87' | |||
0:8 | 90' | |||
(5.) Ethnik | 2:1 | APONA (7.) | ||
Sat
Apr 29, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
81' | 1:0 | |||
84' | 2:0 | |||
2:1 | 89' | |||
Table 3. Division Relegation Round 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | THOI Lakatamias | 2 | 3 | 22 | |
1 | Kouris Erimis | 2 | 3 | 22 | |
3 | PO Ormidias | 2 | 1 | 21 | |
4 | APEP Pitsilia | 2 | -1 | 18 | |
5 | Latsion | 2 | -1 | 17 | |
6 | Chalkanoras | 2 | -1 | 16 | |
7 | APONA Anagyias | 2 | -3 | 15 | |
8 | Elia Lythrod. | 2 | -1 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...