Persha Liga
Ukraine
League level:
Second Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 503
- Foreigners: 18 Players 3.6%
- ø-Market value: €90k
- ø-Age: 24.8
- Most valuable player: Eduard Kozik €800k
Complete Persha Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 7/27/232:00 PM | ||||||
(6.) FSK Mariupol | 0:0 | Viktoriya (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Bukovyna | 0:1 | Nyva Ternopil (2.) | ||||
Fri 7/28/231:00 PM | ||||||
(4.) MFK Metalurg | 0:0 | Kremin (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(3.) Kudrivka-Nyva | 2:1 | Agrobiznes (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Karpaty Lviv | 1:0 | Khust (9.) | ||||
(1.) Livyi Bereg | 5:0 | Girnyk-Sport (10.) | ||||
Sat 7/29/2311:00 AM | ||||||
(1.) Chernigiv-ShVSM | 3:2 | Dinaz Vyshgorod (6.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(8.) Prykarpattya | 1:1 | Podillya (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Ingulets | 5:0 | SK Poltava (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Metalist | 0:1 | Epicentr (4.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 8/6/231:00 PM | ||||||
(1.) Nyva Ternopil | 1:0 | Prykarpattya (9.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) Agrobiznes | 3:1 | Metalist (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Viktoriya | 1:1 | MFK Metalurg (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(7.) Podillya | 0:2 | Kudrivka-Nyva (2.) | ||||
(9.) Khust | 0:1 | Epicentr (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Karpaty Lviv | 2:1 | Bukovyna (8.) | ||||
Mon 8/7/2311:00 AM | ||||||
(2.) Chernigiv-ShVSM | 0:2 | Ingulets (1.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(3.) Girnyk-Sport | 1:0 | FSK Mariupol (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Dinaz Vyshgorod | 2:1 | Kremin (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Livyi Bereg | 1:3 | SK Poltava (5.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/11/2311:00 AM | ||||||
(9.) Kremin | 0:1 | Viktoriya (6.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) FSK Mariupol | 1:1 | SK Poltava (8.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) Kudrivka-Nyva | 2:1 | Nyva Ternopil (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Prykarpattya | 0:1 | Karpaty Lviv (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) Epicentr | 1:1 | Agrobiznes (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Livyi Bereg | 5:1 | Chernigiv-ShVSM (3.) | ||||
Sat 8/12/232:00 PM | ||||||
(1.) Ingulets | 3:0 | Dinaz Vyshgorod (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(7.) Bukovyna | 0:0 | Khust (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) MFK Metalurg | 0:1 | Girnyk-Sport (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) Metalist | 1:1 | Podillya (6.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/234:00 PM | ||||||
(3.) Karpaty Lviv | 1:1 | Kudrivka-Nyva (2.) | ||||
Sat 8/19/232:00 PM | ||||||
(9.) Dinaz Vyshgorod | 0:1 | Viktoriya (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) Khust | 0:1 | Agrobiznes (6.) | ||||
(2.) Girnyk-Sport | 0:1 | Kremin (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) SK Poltava | 1:2 | MFK Metalurg (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(8.) Podillya | 0:0 | Epicentr (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Ingulets | 2:1 | Livyi Bereg (7.) | ||||
Sun 8/20/233:00 PM | ||||||
(5.) Bukovyna | 1:0 | Prykarpattya (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Nyva Ternopil | 0:1 | Metalist (6.) | ||||
Wed 9/13/2312:00 PM | ||||||
(7.) Chernigiv-ShVSM | 0:1 | FSK Mariupol (8.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/25/234:00 PM | ||||||
(5.) Metalist | 0:3 | Karpaty Lviv (1.) | ||||
Sat 8/26/232:00 PM | ||||||
(2.) Kudrivka-Nyva | 1:0 | Bukovyna (6.) | ||||
Sun 8/27/232:30 PM | ||||||
(2.) MFK Metalurg | 4:2 | Chernigiv-ShVSM (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Livyi Bereg | 3:0 | Dinaz Vyshgorod (9.) | ||||
Mon 8/28/231:15 PM | ||||||
(9.) FSK Mariupol | 1:1 | Ingulets (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) Viktoriya | 1:0 | Girnyk-Sport (3.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) Prykarpattya | 7:0 | Khust (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(7.) Epicentr | 2:3 | Nyva Ternopil (1.) | ||||
3:15 PM | ||||||
(7.) Kremin | 0:6 | SK Poltava (8.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(6.) Agrobiznes | 0:0 | Podillya (4.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/1/2312:00 PM | ||||||
(5.) Livyi Bereg | 1:1 | FSK Mariupol (9.) | ||||
Sat 9/2/2311:00 AM | ||||||
(10.) Chernigiv-ShVSM | 2:3 | Kremin (4.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(2.) Karpaty Lviv | 2:0 | Epicentr (8.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(3.) Bukovyna | 1:0 | Metalist (8.) | ||||
Sun 9/3/231:00 PM | ||||||
(5.) Dinaz Vyshgorod | 3:1 | Girnyk-Sport (6.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(7.) Khust | 2:1 | Podillya (9.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(10.) Prykarpattya | 2:2 | Kudrivka-Nyva (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Ingulets | 3:2 | MFK Metalurg (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(7.) SK Poltava | 2:2 | Viktoriya (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Nyva Ternopil | 0:0 | Agrobiznes (6.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/2312:00 PM | ||||||
(8.) FSK Mariupol | 2:1 | Dinaz Vyshgorod (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Kremin | 0:2 | Ingulets (1.) | ||||
Sat 9/9/231:00 PM | ||||||
(4.) Viktoriya | 2:1 | Chernigiv-ShVSM (10.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(6.) Epicentr | 2:1 | Bukovyna (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) MFK Metalurg | 1:1 | Livyi Bereg (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) Agrobiznes | 0:1 | Karpaty Lviv (2.) | ||||
Sun 9/10/231:00 PM | ||||||
(7.) Girnyk-Sport | 1:3 | SK Poltava (5.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(3.) Kudrivka-Nyva | 2:2 | Khust (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Podillya | 2:0 | Nyva Ternopil (1.) | ||||
Wed 10/11/2312:00 PM | ||||||
(9.) Metalist | 0:1 | Prykarpattya (10.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/231:00 PM | ||||||
(9.) Prykarpattya | 2:2 | Epicentr (7.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(3.) Bukovyna | 1:0 | Agrobiznes (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(2.) Karpaty Lviv | 2:1 | Podillya (6.) | ||||
Sat 9/16/2312:00 PM | ||||||
(3.) Kudrivka-Nyva | 0:0 | Metalist (10.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(4.) Khust | 2:0 | Nyva Ternopil (1.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(5.) Dinaz Vyshgorod | 1:1 | SK Poltava (6.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(1.) Ingulets | 3:0 | Viktoriya (4.) | ||||
Sun 9/17/2311:00 AM | ||||||
(8.) Chernigiv-ShVSM | 1:0 | Girnyk-Sport (9.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(8.) FSK Mariupol | 2:2 | MFK Metalurg (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Livyi Bereg | 6:0 | Kremin (7.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/22/232:00 PM | ||||||
(5.) Podillya | 1:1 | Bukovyna (3.) | ||||
Sat 9/23/2312:00 PM | ||||||
(10.) Metalist | 0:3 | Khust (1.) | ||||
12:45 PM | ||||||
(5.) SK Poltava | 2:0 | Chernigiv-ShVSM (8.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(4.) Viktoriya | 1:0 | Livyi Bereg (6.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(8.) Epicentr | 0:2 | Kudrivka-Nyva (3.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) Agrobiznes | 1:1 | Prykarpattya (9.) | ||||
Sun 9/24/2311:30 AM | ||||||
(7.) Kremin | 0:3 | FSK Mariupol (7.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(4.) MFK Metalurg | 1:1 | Dinaz Vyshgorod (6.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) Girnyk-Sport | 1:2 | Ingulets (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Nyva Ternopil | 1:1 | Karpaty Lviv (2.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/231:00 PM | ||||||
(5.) Podillya | 1:1 | Prykarpattya (10.) | ||||
Sat 9/30/2312:45 PM | ||||||
(7.) Dinaz Vyshgorod | 1:2 | Chernigiv-ShVSM (6.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(9.) Epicentr | 2:2 | Metalist (9.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(6.) SK Poltava | 1:3 | Ingulets (1.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(4.) Nyva Ternopil | 0:1 | Bukovyna (2.) | ||||
Sun 10/1/2311:30 AM | ||||||
(8.) Kremin | 1:2 | MFK Metalurg (1.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(4.) Viktoriya | 0:0 | FSK Mariupol (7.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(10.) Girnyk-Sport | 0:1 | Livyi Bereg (5.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(3.) Khust | 0:3 | Karpaty Lviv (2.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(8.) Agrobiznes | 1:0 | Kudrivka-Nyva (3.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/6/2312:15 PM | ||||||
(10.) Metalist | 1:2 | Agrobiznes (7.) | ||||
1:15 PM | ||||||
(10.) Prykarpattya | 0:0 | Nyva Ternopil (3.) | ||||
Sat 10/7/2311:00 AM | ||||||
(9.) Kremin | 0:0 | Dinaz Vyshgorod (6.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(1.) MFK Metalurg | 2:0 | Viktoriya (4.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(8.) Epicentr | 3:1 | Khust (4.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(9.) FSK Mariupol | 2:3 | Girnyk-Sport (8.) | ||||
Sun 10/8/2312:30 PM | ||||||
(3.) Kudrivka-Nyva | 2:1 | Podillya (7.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(5.) SK Poltava | 2:1 | Livyi Bereg (6.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(2.) Bukovyna | 0:1 | Karpaty Lviv (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Ingulets | 6:1 | Chernigiv-ShVSM (5.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/13/2311:30 AM | ||||||
(5.) Girnyk-Sport | 1:0 | MFK Metalurg (1.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(4.) Viktoriya | 3:0 | Kremin (9.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(8.) Agrobiznes | 1:1 | Epicentr (9.) | ||||
Sat 10/14/2311:00 AM | ||||||
(6.) Khust | 1:2 | Bukovyna (2.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(3.) Nyva Ternopil | 2:0 | Kudrivka-Nyva (3.) | ||||
Sun 10/15/2311:00 AM | ||||||
(2.) Karpaty Lviv | 3:3 | Prykarpattya (10.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(7.) Chernigiv-ShVSM | 0:3 | Livyi Bereg (5.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(8.) Dinaz Vyshgorod | 0:2 | Ingulets (1.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) Podillya | 1:0 | Metalist (10.) | ||||
Mon 10/16/2312:30 PM | ||||||
(7.) SK Poltava | 0:2 | FSK Mariupol (6.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/2311:00 AM | ||||||
(7.) Kremin | 4:1 | Girnyk-Sport (5.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(9.) Epicentr | 2:2 | Podillya (4.) | ||||
Sat 10/21/2311:30 AM | ||||||
(5.) Kudrivka-Nyva | 0:1 | Karpaty Lviv (2.) | ||||
12:15 PM | ||||||
(7.) Agrobiznes | 3:0 | Khust (6.) | ||||
12:45 PM | ||||||
(3.) Viktoriya | 2:1 | Dinaz Vyshgorod (9.) | ||||
Sun 10/22/2311:30 AM | ||||||
(10.) Metalist | 0:0 | Nyva Ternopil (3.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(1.) MFK Metalurg | 3:1 | SK Poltava (8.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(10.) Prykarpattya | 2:1 | Bukovyna (2.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(6.) FSK Mariupol | 3:1 | Chernigiv-ShVSM (8.) | ||||
2:15 PM | ||||||
(4.) Livyi Bereg | 3:0 | Ingulets (1.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/26/2311:30 AM | ||||||
(5.) Girnyk-Sport | 2:2 | Viktoriya (3.) | ||||
Fri 10/27/2312:30 PM | ||||||
(4.) Podillya | 0:1 | Agrobiznes (6.) | ||||
Sat 10/28/2311:15 AM | ||||||
(2.) Bukovyna | 3:3 | Kudrivka-Nyva (7.) | ||||
12:15 PM | ||||||
(2.) Ingulets | 0:1 | FSK Mariupol (5.) | ||||
12:45 PM | ||||||
(6.) Khust | 1:2 | Prykarpattya (10.) | ||||
1:15 PM | ||||||
(3.) Nyva Ternopil | 1:2 | Epicentr (9.) | ||||
Sun 10/29/2311:00 AM | ||||||
(1.) Karpaty Lviv | 3:0 | Metalist (10.) | ||||
11:45 AM | ||||||
(9.) Chernigiv-ShVSM | 1:3 | MFK Metalurg (1.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(8.) Dinaz Vyshgorod | 0:0 | Livyi Bereg (4.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(8.) SK Poltava | 4:1 | Kremin (7.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/2311:30 AM | ||||||
(6.) Kremin | 2:1 | Chernigiv-ShVSM (9.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(5.) Agrobiznes | 2:1 | Nyva Ternopil (5.) | ||||
Sat 11/4/2311:00 AM | ||||||
(10.) Metalist | 2:3 | Bukovyna (2.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(4.) Girnyk-Sport | 2:0 | Dinaz Vyshgorod (8.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(3.) Podillya | 4:1 | Khust (7.) | ||||
Sun 11/5/2311:15 AM | ||||||
(6.) FSK Mariupol | 0:2 | Livyi Bereg (4.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(7.) Epicentr | 3:2 | Karpaty Lviv (1.) | ||||
(3.) Viktoriya | 0:0 | SK Poltava (10.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(8.) Kudrivka-Nyva | 0:1 | Prykarpattya (9.) | ||||
(1.) MFK Metalurg | 0:0 | Ingulets (2.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/10/2310:30 AM | ||||||
(10.) Prykarpattya | 1:2 | Metalist (9.) | ||||
11:15 AM | ||||||
(4.) Nyva Ternopil | 0:0 | Podillya (3.) | ||||
Sat 11/11/2310:00 AM | ||||||
(7.) Khust | 0:1 | Kudrivka-Nyva (7.) | ||||
Sun 11/12/2310:15 AM | ||||||
(10.) Chernigiv-ShVSM | 0:3 | Viktoriya (3.) | ||||
10:30 AM | ||||||
(2.) Bukovyna | 0:2 | Epicentr (6.) | ||||
10:45 AM | ||||||
(9.) SK Poltava | 4:1 | Girnyk-Sport (5.) | ||||
11:00 AM | ||||||
(2.) Ingulets | 5:1 | Kremin (6.) | ||||
(8.) Dinaz Vyshgorod | 1:2 | FSK Mariupol (5.) | ||||
11:15 AM | ||||||
(1.) Karpaty Lviv | 3:0 | Agrobiznes (8.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(4.) Livyi Bereg | 1:0 | MFK Metalurg (1.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/18/2311:00 AM | ||||||
(9.) Metalist | 1:1 | Kudrivka-Nyva (9.) | ||||
(8.) Epicentr | 1:1 | Prykarpattya (10.) | ||||
(5.) Agrobiznes | 3:0 | Bukovyna (2.) | ||||
(4.) Podillya | 0:1 | Karpaty Lviv (1.) | ||||
(3.) Nyva Ternopil | 4:1 | Khust (8.) | ||||
Sun 11/19/2311:00 AM | ||||||
(1.) MFK Metalurg | 0:0 | FSK Mariupol (6.) | ||||
(6.) Kremin | 0:1 | Livyi Bereg (3.) | ||||
(4.) Viktoriya | 0:1 | Ingulets (2.) | ||||
(5.) Girnyk-Sport | 0:2 | Chernigiv-ShVSM (7.) | ||||
(7.) SK Poltava | 2:1 | Dinaz Vyshgorod (10.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/24/2311:00 AM | ||||||
(10.) Khust | 1:2 | Metalist (6.) | ||||
(9.) Kudrivka-Nyva | 0:2 | Epicentr (5.) | ||||
(10.) Prykarpattya | 2:0 | Agrobiznes (8.) | ||||
(2.) Bukovyna | 0:2 | Podillya (3.) | ||||
(1.) Karpaty Lviv | 3:0 | Nyva Ternopil (4.) | ||||
Sat 11/25/2311:00 AM | ||||||
(9.) Dinaz Vyshgorod | 1:0 | MFK Metalurg (1.) | ||||
(4.) FSK Mariupol | 1:0 | Kremin (7.) | ||||
(3.) Livyi Bereg | 5:0 | Viktoriya (6.) | ||||
(2.) Ingulets | 1:1 | Girnyk-Sport (5.) | ||||
(8.) Chernigiv-ShVSM | 2:2 | SK Poltava (7.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/22/2411:00 AM | ||||||
Girnyk-Sport | 0:1 | Nyva Ternopil | ||||
12:00 PM | ||||||
Prykarpattya | 0:1 | Ingulets | ||||
Sat 3/23/2411:00 AM | ||||||
Chernigiv-ShVSM | 2:2 | Podillya | ||||
11:30 AM | ||||||
Kudrivka-Nyva | 1:5 | Livyi Bereg | ||||
12:00 PM | ||||||
MFK Metalurg | 1:4 | Khust | ||||
12:30 PM | ||||||
Epicentr | 1:1 | FSK Mariupol | ||||
1:00 PM | ||||||
Karpaty Lviv | 2:1 | SK Poltava | ||||
Sun 3/24/2411:00 AM | ||||||
Kremin | 0:0 | Metalist | ||||
11:30 AM | ||||||
Dinaz Vyshgorod | 0:2 | Bukovyna | ||||
12:15 PM | ||||||
Agrobiznes | 0:0 | Viktoriya |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/2411:00 AM | ||||||
FSK Mariupol | 1:1 | Prykarpattya | ||||
11:30 AM | ||||||
Podillya | 3:1 | Kremin | ||||
12:00 PM | ||||||
Karpaty Lviv | 1:0 | Viktoriya | ||||
12:30 PM | ||||||
Livyi Bereg | 3:0 | Agrobiznes | ||||
Sat 3/30/2411:00 AM | ||||||
Khust | 4:2 | Girnyk-Sport | ||||
11:30 AM | ||||||
SK Poltava | 0:0 | Epicentr | ||||
12:00 PM | ||||||
Nyva Ternopil | 1:4 | Dinaz Vyshgorod | ||||
12:30 PM | ||||||
Bukovyna | 4:0 | Chernigiv-ShVSM | ||||
1:00 PM | ||||||
Ingulets | 0:0 | Kudrivka-Nyva | ||||
Sun 3/31/2411:30 AM | ||||||
Metalist | 4:1 | MFK Metalurg |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/2411:00 AM | ||||||
Chernigiv-ShVSM | 0:2 | Khust | ||||
11:30 AM | ||||||
Kremin | 0:0 | Bukovyna | ||||
12:00 PM | ||||||
Prykarpattya | 0:1 | Livyi Bereg | ||||
Sat 4/6/2411:00 AM | ||||||
Karpaty Lviv | 3:1 | FSK Mariupol | ||||
11:30 AM | ||||||
Dinaz Vyshgorod | 1:1 | Podillya | ||||
12:00 PM | ||||||
Agrobiznes | 1:0 | Ingulets | ||||
12:30 PM | ||||||
Girnyk-Sport | 0:0 | Metalist | ||||
1:00 PM | ||||||
Kudrivka-Nyva | 2:2 | SK Poltava | ||||
Sun 4/7/2411:00 AM | ||||||
Epicentr | 3:1 | Viktoriya | ||||
12:30 PM | ||||||
MFK Metalurg | 0:2 | Nyva Ternopil |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/2411:45 AM | ||||||
SK Poltava | 2:1 | Agrobiznes | ||||
12:30 PM | ||||||
Livyi Bereg | 0:1 | Karpaty Lviv | ||||
1:00 PM | ||||||
FSK Mariupol | 0:0 | Kudrivka-Nyva | ||||
Sat 4/13/2411:00 AM | ||||||
Podillya | 3:1 | MFK Metalurg | ||||
11:30 AM | ||||||
Ingulets | 1:0 | Epicentr | ||||
12:00 PM | ||||||
Nyva Ternopil | 0:0 | Chernigiv-ShVSM | ||||
12:30 PM | ||||||
Viktoriya | 0:1 | Prykarpattya | ||||
1:30 PM | ||||||
Bukovyna | 1:1 | Girnyk-Sport | ||||
Sun 4/14/2412:30 PM | ||||||
Khust | 1:0 | Kremin | ||||
2:00 PM | ||||||
Metalist | 2:0 | Dinaz Vyshgorod |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/2411:00 AM | ||||||
Prykarpattya | 3:1 | SK Poltava | ||||
12:00 PM | ||||||
Karpaty Lviv | 1:2 | Ingulets | ||||
Sat 4/20/2411:00 AM | ||||||
MFK Metalurg | 0:5 | Bukovyna | ||||
11:45 AM | ||||||
Dinaz Vyshgorod | 1:0 | Khust | ||||
12:30 PM | ||||||
Girnyk-Sport | 1:1 | Podillya | ||||
1:30 PM | ||||||
Agrobiznes | 1:1 | FSK Mariupol | ||||
Sun 4/21/2411:00 AM | ||||||
Epicentr | 1:1 | Livyi Bereg | ||||
11:45 AM | ||||||
Chernigiv-ShVSM | 2:1 | Metalist | ||||
12:30 PM | ||||||
Kudrivka-Nyva | 2:0 | Viktoriya | ||||
1:15 PM | ||||||
Kremin | 0:0 | Nyva Ternopil |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/2411:30 AM | ||||||
Metalist | 2:1 | Kremin | ||||
Sat 4/27/2411:00 AM | ||||||
Bukovyna | 0:1 | Dinaz Vyshgorod | ||||
11:30 AM | ||||||
SK Poltava | 0:1 | Karpaty Lviv | ||||
12:00 PM | ||||||
Podillya | 2:1 | Chernigiv-ShVSM | ||||
12:30 PM | ||||||
Livyi Bereg | 1:2 | Kudrivka-Nyva | ||||
1:00 PM | ||||||
Ingulets | 4:0 | Prykarpattya | ||||
Sun 4/28/2411:00 AM | ||||||
Viktoriya | 1:0 | Agrobiznes | ||||
11:30 AM | ||||||
Khust | postponed |
MFK Metalurg | ||||
12:30 PM | ||||||
Nyva Ternopil | 2:0 | Girnyk-Sport | ||||
1:00 PM | ||||||
FSK Mariupol | 0:1 | Epicentr |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/4/24Unknown | ||||||
Epicentr | -:- | SK Poltava | ||||
Prykarpattya | -:- | FSK Mariupol | ||||
Agrobiznes | -:- | Livyi Bereg | ||||
Kudrivka-Nyva | -:- | Ingulets | ||||
MFK Metalurg | -:- | Metalist | ||||
Girnyk-Sport | -:- | Khust | ||||
Kremin | -:- | Podillya | ||||
Chernigiv-ShVSM | -:- | Bukovyna | ||||
Dinaz Vyshgorod | -:- | Nyva Ternopil |
26.Matchday
27.Matchday
28.Matchday