Landesliga Hamburg (- 2022)
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Matchday 9 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
KK | 2:2 | ASV | ||
Fri
Nov 12, 2021
- 7:00 PM
|
||||
Paul Dühring | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
1:1 | 10' | |||
26' | 2:1 | |||
2:2 | 90+2' | |||
SVNA | 1:2 | FCT | ||
Fri
Nov 12, 2021
- 7:00 PM
|
||||
Robert Waigant | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 42' | |||
84' | 1:1 | |||
1:2 | 90+3' | |||
Inter | 1:2 | SSV Ra | ||
Fri
Nov 12, 2021
- 7:15 PM
|
||||
Patrick Hiebert | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
53' | ||||
1:1 | 65' | |||
1:2 | 81' | |||
ETV | 6:0 | SCS | ||
Fri
Nov 12, 2021
- 8:15 PM
|
||||
Onno Streit | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
20' | 2:0 | |||
50' | 3:0 | |||
62' | 4:0 | |||
63' | 5:0 | |||
80' | 6:0 | |||
SVA | 2:2 | OSV | ||
Sat
Nov 13, 2021
- 2:00 PM
|
||||
André Heinrich | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
52' | 2:0 | |||
2:1 | 65' | |||
2:2 | 87' | |||
BU 2 | 4:0 | SVB | ||
Sat
Nov 13, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Mario Schirmer | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
89' | 3:0 | |||
90' | 4:0 | |||
NTSV 2 | 1:1 | SVHR | ||
Sun
Nov 14, 2021
- 11:30 AM
|
||||
Marvin Vogt | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
84' | 1:1 | |||
SCC | 0:1 | SC Vic | ||
Sun
Nov 14, 2021
- 11:30 AM
|
||||
Kai Finn Rademacher | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
Raspo | 1:2 | HTB | ||
Sun
Nov 14, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Jörn Ole Augustin | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
1:1 | 34' | |||
1:2 | 53' | |||
FC Bin | 1:1 | FCVO | ||
Sun
Nov 14, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Omar Amarkhel | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 56' | |||
79' | 1:1 | |||
VfL Pi | 1:0 | FTSV | ||
Sun
Nov 14, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Christopher Siegk | ||||
Course of play | ||||
71' | 1:0 | |||
85' | ||||
Eintra | 2:1 | ATSV | ||
Sun
Nov 14, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Leif Jischkowski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
47' | 1:1 | |||
82' | 2:1 | |||
SSG Ni | 0:10 | SCN | ||
Sun
Nov 14, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Lennart Max Wende | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
0:2 | 25' | |||
0:3 | 27' | |||
0:4 | 30' | |||
0:5 | 37' | |||
0:6 | 43' | |||
0:7 | 47' | |||
0:8 | 49' | |||
0:9 | 82' | |||
0:10 | 86' | |||
TuS Be | 4:4 | SC Han | ||
Sun
Nov 14, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Sören Wilhelm | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
0:2 | 12' | |||
0:3 | 42' | |||
54' | 1:3 | |||
64' | 2:3 | |||
78' | 3:3 | |||
3:4 | 81' | |||
82' | 4:4 | |||
SC V/W | 4:0 | DSV | ||
Sun
Nov 14, 2021
- 4:00 PM
|
||||
Thomas Bauer (HFV) | ||||
Course of play | ||||
52' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
58' | 3:0 | |||
61' | ||||
69' | 4:0 | |||
Table Landesliga Hamburg (- 2022) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | SV Halstenbek | 9 | 24 | 21 | |
2 | Niendorf II | 9 | 15 | 21 | |
3 | TuRa Harksheide | 8 | 4 | 14 | |
4 | SC Nienstedten | 8 | 9 | 13 | |
5 | Harburger TB | 8 | -4 | 12 | |
6 | VfL Pinneberg | 8 | 2 | 11 | |
7 | SSV Rantzau | 8 | -5 | 11 | |
8 | Raspo Uetersen | 8 | -2 | 7 | |
9 | Altenwerder | 8 | -7 | 7 | |
10 | Nikola Tesla | 8 | -25 | 7 | |
11 | Int. Eidelstedt | 8 | -11 | 3 |
Table Landesliga Hamburg (- 2022) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | FC Türkiye | 8 | 26 | 22 | |
2 | Klub Kosova | 8 | 6 | 19 | |
3 | ASV Hamburg | 9 | 8 | 17 | |
4 | Düneberger SV | 8 | 4 | 16 | |
5 | V/W Billstedt | 8 | 8 | 15 | |
6 | SV Altengamme | 9 | -3 | 11 | |
7 | FC Voran Ohe | 8 | -9 | 8 | |
8 | Oststeinbek | 8 | -1 | 7 | |
9 | Nettelnburg/A. | 8 | -5 | 7 | |
10 | FC Bingöl 12 | 8 | -7 | 4 | |
11 | Dersimspor | 8 | -27 | 2 |
Table Landesliga Hamburg (- 2022) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Eimsbütteler TV | 8 | 45 | 24 | |
2 | Rahlstedter SC | 8 | 18 | 18 | |
3 | Eintr. Lokstedt | 8 | 6 | 18 | |
4 | Ahrensburg | 9 | 3 | 13 | |
5 | SC Victoria II | 8 | -1 | 13 | |
6 | SC Hansa 11 | 8 | 8 | 11 | |
7 | SC Condor | 8 | 6 | 11 | |
8 | Barmbek-U. II | 8 | 1 | 10 | |
9 | SC Sternschanze | 8 | -13 | 4 | |
10 | TuS Berne | 8 | -29 | 4 | |
11 | SV Bergstedt | 9 | -44 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...