Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 422
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
Matchday 12 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
TorM 2 | 0:2 | D.Vlgd | ||
Thu
Sep 22, 2022
- 1:00 PM
|
||||
100 · Maksim Sutormin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 54' | |||
0:2 | 90+2' | |||
B-BFU | 0:0 | YSpb | ||
Thu
Sep 22, 2022
- 1:00 PM
|
||||
98 · Ilya Bugrov |
Enisey | 3:0 | Zenit2 | ||
Thu
Sep 22, 2022
- 2:00 PM
|
||||
382 · Dmitri Golov | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
25' | ||||
52' | ||||
71' | 2:0 | |||
86' | 3:0 | |||
Luki-E | 2:1 | Zorkiy | ||
Thu
Sep 22, 2022
- 2:00 PM
|
||||
Danila Tsurkov | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 42' | |||
90+1' | 2:1 | |||
KhimD | 1:1 | Tver | ||
Thu
Sep 22, 2022
- 3:00 PM
|
||||
165 · Vage Chichilyan | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
67' | 1:1 | |||
Cherta | 0:1 | T.Vlad | ||
Thu
Sep 22, 2022
- 3:00 PM
|
||||
72 · Mikhail Vorobjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
Dynamo | 3:5 | S.Kost | ||
Thu
Sep 22, 2022
- 3:00 PM
|
||||
150 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
15' | 1:1 | |||
1:2 | 20' | |||
1:3 | 37' | |||
1:4 | 58' | |||
1:5 | 83' | |||
86' | 2:5 | |||
90+1' | ||||
90+2' | 3:5 | |||
Murom | 1:0 | ZnmTrd | ||
Thu
Sep 22, 2022
- 5:00 PM
|
||||
1.000 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
Electr | 1:1 | Lening | ||
Thu
Sep 22, 2022
- 6:00 PM
|
||||
517 · Taras Shevchenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
45+1' | 1:1 | |||
D.(eL) | postponed | R-M M | ||
Thu
Oct 27, 2022
- 6:00 PM
|
||||
151 · Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
24' | 2:0 | |||
2:1 | 32' | |||
45' | 3:1 | |||
49' | 4:1 | |||
58' | 5:1 | |||
78' | 6:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Murom | 11 | 17 | 4 | |
2 | Tekstilshchik | 10 | 18 | 3 | |
3 | Dinamo-Vologda | 11 | 1 | 3 | |
4 | Baltika-BFU | 11 | 4 | 2 | |
5 | Leningradets | 11 | 23 | 0 | |
6 | Enisey 2 | 11 | 8 | 0 | |
7 | Torpedo Vlad. | 11 | -2 | -1 | |
8 | S. Kostroma | 11 | -5 | -3 | |
9 | Zorkiy | 11 | 4 | -4 | |
10 | Zvezda S-Pb | 10 | 13 | -4 | |
11 | Chertanovo | 11 | 3 | -7 | |
12 | Energia V. Luki | 11 | -8 | -8 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | DinSPb | 11 | 3 | 9 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 11 | -4 | 4 | |
3 | FC Tver | 11 | -2 | 3 | |
4 | Rodina-M Moscow | 11 | -20 | 3 | |
5 | Electron | 11 | -19 | 3 | |
6 | Dynamo 2 | 11 | -4 | 1 | |
7 | Khimik Dzer. | 11 | 0 | 1 | |
8 | Yadro Spb | 11 | -4 | 1 | |
9 | Znamya Truda OZ | 11 | -17 | 1 | |
10 | Torpedo 2 | 11 | -9 | -1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...