Newcastle | 3:2 | West Ham |
|
||||||||
Wolves | 1:0 | Sheff Utd | |||||||||
Angers SCO | 0:3 | Stade Rennais |
|
||||||||
Marseille | 3:2 | FC Lorient | |||||||||
Crotone | 1:2 | Udinese Calcio | |||||||||
Sampdoria | 3:1 | Hellas Verona | |||||||||
Sassuolo | 3:1 | Fiorentina | |||||||||
Cagliari Calcio | 4:3 | Parma | |||||||||
Bor. M'gladbach | 4:0 | E. Frankfurt |
|
||||||||
VfL Wolfsburg | 2:3 | Bayern Munich |
|
||||||||
SC Freiburg | 4:0 | FC Schalke 04 |
|
||||||||
Union Berlin | 2:1 | VfB Stuttgart |
|
||||||||
FC Augsburg | 0:0 | Arm. Bielefeld |
|
||||||||
B. Leverkusen | 3:0 | 1.FC Köln |
|
||||||||
Brentford | 0:0 | Millwall | |||||||||
Luton | 1:0 | Watford |
|
||||||||
Middlesbrough | 1:2 | QPR |
|
||||||||
Nottm Forest | 0:2 | Huddersfield | |||||||||
Sheff Wed | 1:1 | Bristol City | |||||||||
Stoke City | 0:0 | Preston | |||||||||
Swansea | 2:2 | Wycombe | |||||||||
Norwich | 1:3 | Bournemouth | |||||||||
FC St. Pauli | 4:0 | Würzb. Kickers |
|
||||||||
1.FC Magdeburg | 0:0 | FSV Zwickau |
|
||||||||
Viktoria Köln | 2:0 | Hallescher FC |
|
||||||||
SC Verl | 3:0 | KFC Uerdingen | |||||||||
Türkgücü Münch. | 0:2 | 1860 Munich |
|
||||||||
1.FC K'lautern | 2:1 | Saarbrücken |
|
||||||||
Fortaleza | 2:1 | CSA | |||||||||
EC Bahia | 4:0 | CRB | |||||||||
EC Vitória | 2:1 | Altos | |||||||||
Akhmat Grozny | 3:1 | Khimki | |||||||||
Loko Moscow | 4:1 | Rostov | |||||||||
Rotor Volgograd | 0:3 | Dynamo Moscow | |||||||||
Krasnodar | 2:2 | Zenit S-Pb | |||||||||
SKN St. Pölten | 1:2 | Austria Vienna |
|
||||||||
SV Ried | 0:0 | SCR Altach |
|
||||||||
Admira Wacker | 0:1 | TSV Hartberg |
|
||||||||
Sivasspor U19 | 0:4 | G.Birligi U19 | |||||||||
Denizlispor | 2:3 | Erzurumspor FK | |||||||||
Trabzonspor | 1:1 | Hatayspor | |||||||||
Y. Malatyaspor | 1:0 | Alanyaspor | |||||||||
Göztepe | 1:3 | Galatasaray |
|
||||||||
FC Sion | 2:2 | FC Zürich |
|
||||||||
FC St. Gallen | 0:0 | FC Luzern |
|
||||||||
CS U Craiova | 0:0 | Sepsi OSK | |||||||||
Chindia | 2:0 | FC Hermannstadt | |||||||||
Gaz Metan | 1:1 | FC Voluntari | |||||||||
FK Minaj | 3:1 | Desna | |||||||||
Vorskla Poltava | 4:2 | Zorya Lugansk | |||||||||
Shakhtar D. | 0:1 | Dynamo Kyiv | |||||||||
PS Kalamata | 0:0 | Niki Volou | |||||||||
Diagoras | 2:0 | AO Trikala | |||||||||
APO Levadiakos | 1:2 | Ionikos Nikeas | |||||||||
OF Ierapetras | 1:2 | AO Xanthi | |||||||||
OFI Crete FC | 1:1 | Atromitos | |||||||||
Panetolikos | 1:0 | Apollon Smyrnis | |||||||||
Volos NPS | 1:1 | PAS Giannina | |||||||||
RFC Seraing | 0:0 | KSK Lierse Kem. | |||||||||
RWDM | 2:5 | Lommel SK | |||||||||
R Charleroi SC | 2:3 | KAS Eupen | |||||||||
Royal Antwerp | 3:2 | KRC Genk |
|
||||||||
Mlada Boleslav | 2:0 | SFC Opava | |||||||||
Sigma Olomouc | 1:1 | Teplice | |||||||||
Karvina | 3:0 | C. Budejovice | |||||||||
Viktoria Plzen | 1:1 | Jablonec | |||||||||
Radn. Nis U19 | 1:2 | OFK Beograd U19 | |||||||||
Spartak U19 | 3:0 | Novi Sad U19 | |||||||||
Graficar U19 | 3:0 | FK TSC U19 | |||||||||
Mladost U19 | 0:0 | Internacional | |||||||||
Lucani U17 | 5:0 | Internacional | |||||||||
Spartak U17 | 4:0 | Apolon 4 U17 | |||||||||
Macva U17 | 1:7 | Vojvodina U17 | |||||||||
Radn. Nis U17 | 2:0 | Kiker U17 | |||||||||
Graficar U17 | 2:2 | FK TSC U17 | |||||||||
Red Star | 2:1 | Radnik | |||||||||
HNK Rijeka | 3:0 | NK Lokomotiva | |||||||||
Lechia Gdansk | 2:2 | Piast Gliwice | |||||||||
Raków | 3:1 | Lech Poznan |
|
||||||||
Wisla Kraków | 0:1 | Warta Poznan | |||||||||
Kariana Erden | 0:3 | Litex Lovech | |||||||||
Botev Plovdiv | 0:1 | Slavia Sofia | |||||||||
Arda Kardzhali | 1:0 | Beroe | |||||||||
NK Bravo | 2:2 | NK Domzale | |||||||||
ND Gorica | 0:1 | NK Olimpija | |||||||||
FC Koper | 1:0 | Tabor Sezana | |||||||||
Luxembourg City | 5:0 | Vict. Rosport | |||||||||
RFCU Luxembourg | 0:2 | US Hostert | |||||||||
Jeunesse Esch | 2:1 | FC Rodange 91 | |||||||||
Újpest FC | 3:0 | Mezőkövesd | |||||||||
Kisvárda | 0:0 | Ferencváros | |||||||||
Paksi FC | 1:1 | Zalaegerszeg | |||||||||
Slo. Bratislava | 1:2 | Spartak Trnava | |||||||||
Dunajska Streda | 2:0 | AS Trencin | |||||||||
Ruzomberok | 1:0 | Pohronie | |||||||||
SKF Sered | 2:0 | Michalovce | |||||||||
FC Nitra | 0:3 | FK Senica | |||||||||
Vélez Sarsfield | 2:0 | Huracán | |||||||||
Central Córdoba | 0:5 | River Plate |
|
||||||||
Sarmiento Junin | 1:0 | Lanús | |||||||||
San Lorenzo | 1:1 | Argentinos Jrs. | |||||||||
Boca Juniors | 3:1 | Atl. Tucumán | |||||||||
Brown (Adrogué) | 0:3 | Def. Belgrano | |||||||||
Barracas C. | 1:0 | CD Morón | |||||||||
Instituto AC | 2:2 | Ferro | |||||||||
Villa Dálmine | 0:0 | All Boys | |||||||||
Gimnasia (J) | 2:0 | Tristan Suarez | |||||||||
Desamparados | 0:0 | Huracán LH | |||||||||
Houston | 2:1 | San Jose | |||||||||
Seattle | 4:0 | Minnesota | |||||||||
Montréal | 4:2 | Toronto | |||||||||
Orlando | 0:0 | Atlanta | |||||||||
Necaxa | 0:0 | Querétaro FC | |||||||||
Mazatlán FC | 0:0 | Atlas | |||||||||
Alianza FC | 1:1 | Envigado | |||||||||
Real C. | 3:0 | Atlético FC | |||||||||
Leones FC | 3:3 | Inter Palmira | |||||||||
Yokohama FC | 2:2 | Vegalta Sendai | |||||||||
Tokushima Vort. | 0:1 | Kashima Antlers | |||||||||
Avispa Fukuoka | 1:0 | FC Tokyo | |||||||||
Oita Trinita | 0:1 | Kashiwa Reysol | |||||||||
Shonan Bellmare | 0:0 | Vissel Kobe | |||||||||
FC Tokyo U18 | 1:1 | F. Marinos U18 | |||||||||
Al-Fateh | 1:1 | Damac FC | |||||||||
Al-Wehda | 0:1 | Al-Ettifaq | |||||||||
Sagan U18 | 0:0 | Kumamoto Ozu HS | |||||||||
Eastern Lions | 0:1 | Heidelberg Utd. | |||||||||
South Melbourne | 2:0 | St Albans | |||||||||
Dand. Thunder | 4:3 | Hume City FC | |||||||||
Bulls FC Ac. | 3:4 | Manly United | |||||||||
Sutherland | 0:4 | Ilinden | |||||||||
Marc. Stallions | 0:0 | Sydney Olympic | |||||||||
Mt Druitt Town | 0:0 | Sydney United | |||||||||
Estudiantes | 4:0 | Trujillanos | |||||||||
Caracas FC | 2:0 | UCV FC | |||||||||
Western United | 1:0 | Central Coast | |||||||||
Melbourne City | 7:0 | Melbourne | |||||||||
S. Brijeg U19 | 2:1 | V. Mostar U19 | |||||||||
Zr. Mostar U19 | 2:0 | Sarajevo U19 | |||||||||
Zeljeznicar U19 | 0:1 | FK Krupa U19 | |||||||||
Sloboda T U19 | 0:0 | Prijedor U19 | |||||||||
KS Burreli | 0:1 | KF Korabi | |||||||||
Dinamo City | 2:1 | KF Vora | |||||||||
FK Krupa | 1:0 | Sloboda Tuzla | |||||||||
Mladost Kakanj | 2:0 | FK Tuzla City | |||||||||
FK Sarajevo | 0:2 | B. Banja Luka | |||||||||
Banja Luka U17 | 1:3 | Zeljeznicar U17 | |||||||||
Tuzla City U17 | 6:2 | Bijeljina U17 | |||||||||
FK MDK U17 | 0:0 | Velez U17 | |||||||||
KF Erzeni | 2:1 | FK Partizani B | |||||||||
Besëlidhja | 2:1 | FK Veleçiku | |||||||||
KF Turbina | 4:0 | Flamurtari FC | |||||||||
FK Kukësi | 2:2 | KF Tirana | |||||||||
FK Partizani | 3:1 | KS Kastrioti | |||||||||
San Felipe | 2:3 | Puerto Montt | |||||||||
AC Barnechea | 0:1 | Coquimbo Unido | |||||||||
Panevezys | 4:2 | Nevezis | |||||||||
Hegelmann | 0:1 | Banga | |||||||||
Torpedo Zhodino | 0:2 | Dynamo Brest | |||||||||
Neman Grodno | 0:2 | FK Minsk | |||||||||
BATE Borisov | 2:1 | Energetik-BGU | |||||||||
Soligorsk | 4:1 | Slavia | |||||||||
Br. Gracanica | 1:0 | TOSK Tesanj | |||||||||
Zvijezda G. | 5:1 | Slaven Zivinice | |||||||||
J. Bihac | 1:0 | Travnik | |||||||||
HNK Orasje | 3:1 | FK Rudar Kakanj | |||||||||
FK Gorazde | 3:0 | HNK Capljina | |||||||||
Simm-Bau | 2:3 | Radnik Hadzici | |||||||||
HSK Posusje | 2:2 | Igman Konjic | |||||||||
Hassania | 1:2 | RS Berkane | |||||||||
Moghreb Tétouan | 2:3 | Raja Casablanca | |||||||||
El Mahalla | postponed | Pyramids FC | |||||||||
New Amsterdam | 0:3 | Chattanooga FC | |||||||||
Suwon FC | 2:1 | Gangwon FC | |||||||||
Incheon Utd. | 0:3 | Jeju United | |||||||||
FC Seoul | 0:1 | Daegu FC | |||||||||
Gwangju FC | 0:1 | Pohang Steelers | |||||||||
Jinju Citizen | 4:0 | Pyeongchang Utd | |||||||||
Yangpyeong FC | 1:1 | Yeoju FC | |||||||||
Jeonju Citizen | 0:4 | Pocheon Citizen | |||||||||
Siheung City | 2:1 | FC Chungju | |||||||||
FC Namdong | 0:2 | Gangwon Reserve | |||||||||
Gimpo FC | 1:2 | Busan Trans. C. | |||||||||
Gyeongju KHNP | 1:1 | Daejeon Korail | |||||||||
Ulsan Citizen | 2:0 | Yangju Citizen | |||||||||
FC Mokpo | 2:1 | Cheonan City | |||||||||
Shukura | 2:0 | FC Telavi | |||||||||
Samgurali | 2:1 | Torpedo Kutaisi | |||||||||
FC Dila | 2:1 | Dinamo Batumi | |||||||||
Merani Tbilisi | 0:0 | FC Shevardeni | |||||||||
FC Gagra | 1:0 | Sioni Bolnisi | |||||||||
Rustavi | 0:0 | Zugdidi | |||||||||
Tormenta FC | 0:1 | Inter Miami II | |||||||||
Revolution II | 0:3 | Richmond | |||||||||
Daejeon Hana C. | 2:1 | Seoul E-Land | |||||||||
Bucheon FC | 0:1 | Ansan Greeners | |||||||||
Gyeongnam FC | 1:2 | Busan IPark | |||||||||
Cove Rangers | 2:0 | Falkirk | |||||||||
East Fife | 2:1 | Peterhead | |||||||||
Cefn Druids | 1:2 | Cardiff Met | |||||||||
Newtown | 5:1 | Haverfordwest | |||||||||
Connah's Quay | 1:0 | Barry Town | |||||||||
Bala | 5:2 | Caernarfon | |||||||||
The New Saints | 1:0 | Penybont | |||||||||
Ponte Preta | 3:0 | Santos |
|
||||||||
Corinthians | 1:1 | São Bento (SP) | |||||||||
Palmeiras | 0:1 | São Paulo |
|
||||||||
Young Violets | 0:2 | FC Wacker |
|
||||||||
SKU Amstetten | 0:3 | FC Liefering | |||||||||
Amateure OÖ | 2:3 | FAC | |||||||||
Blau Weiss Linz | 5:0 | Vorwärts Steyr | |||||||||
Madureira | 4:2 | Macaé | |||||||||
Fluminense | 1:0 | Botafogo |
|
||||||||
Athletic | 0:4 | Barcelona |
|
||||||||
Annan Athletic | 3:0 | Brechin City | |||||||||
Cowdenbeath | 1:5 | Stirling Albion | |||||||||
Edinburgh City | 2:3 | Queen's Park | |||||||||
Elgin City | 2:5 | Albion Rovers | |||||||||
América-MG | 2:0 | Coimbra | |||||||||
Caxias-RS | 0:0 | Grêmio |
|
||||||||
Kilmarnock FC | 3:1 | Montrose | |||||||||
St. Johnstone | 2:0 | Clyde FC | |||||||||
Aberdeen FC | 7:5 on pens | Livingston FC | |||||||||
Al-Wahda | 0:0 | FC Goa | |||||||||
Al-Quwa Al-Jaw. | 0:0 | Pakhtakor | |||||||||
Al-Rayyan SC | 1:3 | Persepolis | |||||||||
Tractor | 0:0 | Sharjah FC | |||||||||
Al-Nassr | 3:1 | Al-Sadd SC | |||||||||
Foolad | 1:0 | Al-Wehdat SC | |||||||||
UNIRB | 3:2 | Conquista-BA | |||||||||
Atlético-GO | 3:1 | CRAC (GO) | |||||||||
Rio Branco-PR | 0:0 | Cianorte | |||||||||
Athletico-PR | 0:4 | Operário-PR | |||||||||
Tapajós | 0:1 | Paysandu | |||||||||
Nacional Patos | 1:1 | AD Perilima | |||||||||
Coruripe | 0:1 | Murici | |||||||||
Guaireña FC | 1:2 | Olimpia | |||||||||
12 de Octubre | 1:1 | Guaraní | |||||||||
Nacional | 1:0 | Luqueño | |||||||||
Picos | 2:1 | Parnahyba | |||||||||
Vitória-ES | 2:0 | Real Noroeste | |||||||||
Serra-ES | 2:1 | Pinheiros | |||||||||
Rio Branco VN | 2:1 | Rio Branco-ES | |||||||||
Desportiva-ES | 1:0 | Estrela-ES | |||||||||
Ermis Aradippou | 2:0 | APOEL Nicosia | |||||||||
Anorthosis | 0:2 | Omonia Nikosia | |||||||||
FC Flora | 5:0 | JK Trans Narva | |||||||||
Atl. Gloriense | 1:1 | Confiança | |||||||||
Miramar Rangers | 6:0 | Wainuiomata | |||||||||
Wat. Karori | 2:2 | Wairarapa United | |||||||||
Hamilton W. | 1:3 | Auckland United | |||||||||
West Coast | 0:4 | Auckland City | |||||||||
Manukau | 0:3 | Eastern Suburbs | |||||||||
Northern Rovers | 0:0 | Bay Olympic | |||||||||
Western Springs | 3:5 | Melville | |||||||||
North Shore Utd | 2:3 | Birkenhead | |||||||||
Khon Kaen Utd. | 2:1 | Nakhonpathom | |||||||||
Sabah | 4:0 | UiTM FC | |||||||||
Perak | 1:1 | KDA FC | |||||||||
Dundalk FC | 1:1 | St. Pat's | |||||||||
Shamrock Rovers | 2:1 | Longford Town | |||||||||
Sligo Rovers | 1:0 | Finn Harps | |||||||||
Hougang Utd. | 1:1 | Young Lions | |||||||||
Tanjong Pagar | 0:6 | Albirex N. (S) | |||||||||
Linfield | 2:1 | Ballymena Utd | |||||||||
Portadown | 1:2 | Cliftonville | |||||||||
FC Empoli | 4:2 | Brescia | |||||||||
Pisa | 3:0 | Cosenza | |||||||||
Monza | 2:1 | Cremonese | |||||||||
LR Vicenza | 1:2 | Lecce | |||||||||
Reggio Calabria | 2:1 | Reggiana | |||||||||
Salernitana | 2:1 | Venezia | |||||||||
Cittadella | 1:0 | Chievo Verona | |||||||||
Pordenone | 2:0 | Frosinone | |||||||||
Ravenna | 0:3 | Perugia | |||||||||
Vibonese | 2:0 | Avellino | |||||||||
Huachipato | 5:3 | Ñublense | |||||||||
U. Católica | 2:1 | Curicó Unido | |||||||||
Chelsea | 1:0 | Man City |
|
||||||||
CD Lugo | 1:3 | Alcorcón | |||||||||
Castellón | 1:0 | RCD Mallorca | |||||||||
UD Las Palmas | 1:1 | Málaga CF | |||||||||
Sporting Gijón | 0:1 | Real Oviedo | |||||||||
SC Sète | 1:0 | Stade Lavallois | |||||||||
Concarneau | 3:1 | Borgo | |||||||||
US Boulogne | 2:1 | Stade Briochin | |||||||||
Red Star FC | 3:0 | SO Cholet | |||||||||
Irkutsk | 0:3 | Zenit 2 S-Pb | |||||||||
Chita | 0:2 | Zvezda S-Pb | |||||||||
Kolomna | 1:1 | Leningradets | |||||||||
Znamya Truda | 1:1 | Dynamo 2 | |||||||||
Murom | 0:2 | Dolgoprudnyi | |||||||||
Smolensk | 0:2 | Rodina Moscow | |||||||||
Energia V. Luki | 2:1 | Torpedo Vlad. | |||||||||
Dinamo Barnaul | 1:0 | Volna Kovernino | |||||||||
Novosibirsk | 3:1 | Volga Uljanovsk | |||||||||
Go Ahead Eagles | 3:0 | Almere City | |||||||||
Feirense | 1:0 | Varzim | |||||||||
Vit. Guimarães | 1:0 | Santa Clara | |||||||||
Moreirense | 2:3 | Tondela | |||||||||
Benfica | 1:2 | Gil Vicente | |||||||||
B SAD | 2:0 | Marítimo | |||||||||
Rio Ave | 0:0 | SC Braga |
|
||||||||
CSM Resita | 2:0 | Concordia | |||||||||
Aerostar | 1:5 | Viitorul Tg.Jiu | |||||||||
U. Constanta | 3:1 | Comuna Recea | |||||||||
Metaloglobus | 1:0 | Slatina | |||||||||
Petrolul | 1:1 | FC Buzau | |||||||||
Alloa Athletic | 1:2 | Raith Rovers | |||||||||
Arbroath | 4:0 | Ayr United | |||||||||
Dunfermline A. | 3:1 | Queen o. t. S. | |||||||||
A. Keciörengücü | 0:1 | Tuzlaspor | |||||||||
Adana Demirspor | 3:0 | Giresunspor | |||||||||
Krystal Kherson | 1:2 | FK Kramatorsk | |||||||||
Metalist 1925 | 1:1 | Volyn Lutsk | |||||||||
Grasshoppers | 1:0 | FC Wil 1900 | |||||||||
SC Kriens | 0:1 | FC Schaffhausen | |||||||||
Chrudim | 0:3 | Lisen | |||||||||
HB Köge | 0:3 | Silkeborg IF | |||||||||
Vendsyssel FF | 1:0 | Hvidovre | |||||||||
Fremad Amager | 0:0 | Hobro IK | |||||||||
Radnicki 1923 | 3:0 | Borac Cacak | |||||||||
Kabel Novi Sad | 1:0 | FK Zemun | |||||||||
Radnicki Pirot | 2:1 | FK Loznica | |||||||||
Sloga Kraljevo | 0:0 | Jagodina | |||||||||
Croat. Zmijavci | 4:2 | Medjimurje | |||||||||
NK Dugopolje | 1:1 | Inker | |||||||||
Junak Sinj | 1:0 | NK Kustosija | |||||||||
NK Osijek II | 1:0 | NK Opatija | |||||||||
NK Orijent 1919 | 0:0 | Bijelo Brdo | |||||||||
Cibalia | 2:0 | NK Sesvete | |||||||||
NK Rudes | 2:2 | NK Solin | |||||||||
Gornik Leczna | 0:0 | P. Niepolomice | |||||||||
Resovia Rzeszow | 1:0 | Stomil Olsztyn | |||||||||
Sandecja | 3:1 | Widzew Lodz | |||||||||
Jutrzenka | 2:4 | Podlasie B.P. | |||||||||
Siarka T. | 2:1 | Sokol Sieniawa | |||||||||
NKP Podhale | 1:1 | Stal Krasnik | |||||||||
AFC Eskilstuna | 3:0 | Akropolis IF | |||||||||
GAIS | 1:0 | Västerås SK | |||||||||
Brage | 0:1 | Falkenbergs FF | |||||||||
Vasalunds IF | 2:2 | Trelleborg | |||||||||
Hammarby | 2:0 | Mjällby AIF | |||||||||
Kyzylzhar II | 1:1 | Kairat-Zhas | |||||||||
FK Ekibastuz | 1:3 | Kyran | |||||||||
Baikonur | 3:0 | Igilik | |||||||||
Shakhter-Bulat | 0:1 | Maktaaral | |||||||||
Taraz-Karatau | 2:2 | Okzhetpes | |||||||||
Akad. Ontustik | 0:1 | FK Aksu | |||||||||
Rudar Pljevlja | 0:1 | Zeta Golubovac | |||||||||
FK Jezero | 1:0 | FK Decic Tuzi | |||||||||
OFK Petrovac | 0:0 | OFK Titograd | |||||||||
FK Iskra | 0:0 | Sutjeska Niksic | |||||||||
B. Podgorica | 1:2 | FK Podgorica | |||||||||
Neftchi | 5:1 | Xorazm FС | |||||||||
Bnei Sakhnin | 3:0 | H. Kfar Saba | |||||||||
Maccabi Netanya | 0:1 | Hapoel Tel Aviv | |||||||||
M. Petah Tikva | 0:0 | H. Beer Sheva | |||||||||
Maccabi Haifa | 4:0 | Kiryat Shmona | |||||||||
Hapoel Ikhsal | 1:1 | Beitar Tel Aviv | |||||||||
Garbarnia | 2:1 | Sokol Ostroda | |||||||||
Wigry Suwalki | 4:1 | Bytovia Bytow | |||||||||
Skra Czesto. | 0:1 | Hutnik Krakow | |||||||||
Olimpia Elblag | 3:1 | Lech Poznan II | |||||||||
Las Palmas Atl. | 0:1 | CP El Ejido | |||||||||
Coruxo FC | 4:0 | Oviedo Vetusta | |||||||||
SD Leioa | 1:0 | CD Izarra | |||||||||
CD Marino | 1:2 | Yeclano | |||||||||
CE L'Hospitalet | 0:1 | Atzeneta UE | |||||||||
Bilbao Athletic | 2:0 | SD Logroñés | |||||||||
Unionistas CF | 3:1 | Valladolid Prom | |||||||||
SD Amorebieta | 0:0 | Calahorra | |||||||||
RM Castilla | 2:2 | CF Talavera | |||||||||
Racing Ferrol | 2:0 | Marino Luanco | |||||||||
R. Majadahonda | 0:2 | Villanovense | |||||||||
Laredo | 2:0 | SD Tarazona | |||||||||
Iztapa | 4:0 | Sacachispas | |||||||||
Santa Lucía C. | 1:1 | Cobán Imperial | |||||||||
Cibao FC | 3:2 | Jarabacoa | |||||||||
Atl. Vega Real | 2:1 | Atlántico | |||||||||
Delfines | 5:1 | San Francisco | |||||||||
Independiente | 1:0 | Plaza Amador | |||||||||
San Miguelito | 2:1 | Atl. Chiriquí | |||||||||
Real Sociedad | 1:1 | Marathón | |||||||||
Mes Novin | 1:0 | Sh. Hamedan | |||||||||
Bandar Abbas | 0:0 | Vista Turbine | |||||||||
Iranjavan FC | 0:2 | Foolad Novin | |||||||||
Spad | 3:0 | Avalan Kamyaran | |||||||||
Elmoadab FC | 1:0 | Omid Genaveh | |||||||||
Bardejov | 2:1 | Slovan U21 | |||||||||
Komarno | 2:1 | Slavoj Trebisov | |||||||||
Kosice | 5:0 | Dubnica | |||||||||
Puchov | 1:1 | Skalica | |||||||||
Lipt. Mikulas | 1:1 | Podbrezova | |||||||||
FK Poprad | 1:6 | MSK Zilina B | |||||||||
Naftan | 2:0 | FK Baranovichi | |||||||||
Slonim | 0:2 | Orsha | |||||||||
Dnepr Mogilev | 1:1 | FK Lida | |||||||||
Vorarlberg U18 | 2:2 | St. Pölten U18 | |||||||||
Burgenland U18 | 4:2 | AKA Rapid U18 | |||||||||
AKA SV Ried U18 | 1:1 | Stmk.-Sturm U18 | |||||||||
AKA Salzb. U18 | 2:1 | AKA WAC U18 | |||||||||
Vorarlberg U16 | 1:0 | St. Pölten U16 | |||||||||
Burgenland U16 | 1:2 | AKA Rapid U16 | |||||||||
AKA SV Ried U16 | 0:1 | Stmk.-Sturm U16 | |||||||||
AKA Salzb. U16 | 3:3 | AKA WAC U16 | |||||||||
Luzern U17 | 5:1 | Lausanne U17 | |||||||||
FC Basel U17 | 2:0 | Concordia U17 | |||||||||
FC Vaduz U18 | 4:1 | FC Zürich U17 | |||||||||
SO-Schweiz U18 | 3:1 | Servette M-17 | |||||||||
BSC YB U17 | 0:2 | Schaffh. U17 | |||||||||
Bourj FC | 1:0 | AC Tripoli | |||||||||
Shabab El-Bourj | 4:0 | Salam Zgharta | |||||||||
Tadamon Sour | 1:1 | Chabab Ghazieh | |||||||||
Cailungo | 1:1 | Pennarossa | |||||||||
Cosmos | 2:5 | Juvenes-Dogana | |||||||||
SS Folgore | 2:1 | Fiorentino | |||||||||
Tre Penne | 4:3 | Domagnano | |||||||||
Mushuc Runa SC | 2:2 | Barcelona SC | |||||||||
CD Macará | 1:0 | Orense SC | |||||||||
Riga | 4:0 | Daugavpils | |||||||||
AC Taipei | 3:1 | FC Base | |||||||||
FC Vikings | 1:1 | Mars FC | |||||||||
S. F. Int'l | 3:2 | Inter Taoyuan | |||||||||
FC Kaohsiung | 0:5 | Ming Chuan Univ | |||||||||
Eastern | 3:2 | Lee Man | |||||||||
SLNA FC | 0:2 | Ha Tinh FC | |||||||||
Binh Dinh FC | 0:1 | Thanh Hoa FC | |||||||||
Sai Gon FC | 0:0 | Hai Phong FC | |||||||||
Ilbirs Bishkek | 4:1 | Kara-Balta | |||||||||
FK Khujand | 2:0 | ZSKA Dushanbe | |||||||||
FC Dushanbe | 1:0 | Vakhsh | |||||||||
FC Prishtina | 2:0 | KF Arbëria | |||||||||
SC Gjilani | 0:2 | KF Llapi | |||||||||
Shamakhi | 0:0 | Sabah FK | |||||||||
Neftchi Baku | 4:0 | Zira FC | |||||||||
Europa FC | 3:0 | Lynx FC | |||||||||
St Joseph's FC | 1:0 | Lions Gibraltar | |||||||||
Lincoln FC | 5:1 | Mons Calpe | |||||||||
Örebro Syr. | 1:0 | Hudiksvalls FF | |||||||||
Gefle | 1:2 | Dalkurd | |||||||||
IFK Luleå | 0:2 | Sandvikens IF | |||||||||
Brommapojkarna | 2:0 | Umeå FC | |||||||||
Esbjerg fB U19 | 2:1 | Randers FC U19 | |||||||||
Copenhagen U19 | 2:2 | Vejle BK U19 | |||||||||
Odense BK U19 | 3:1 | Aarhus GF U19 | |||||||||
AC Horsens U19 | 4:1 | SönderjyskE U19 | |||||||||
Lyngby BK U19 | 2:2 | Bröndby IF U19 | |||||||||
B.93 U19 | 3:1 | Kolding IF U19 | |||||||||
Hobro IK U19 | 3:1 | HB Köge U19 | |||||||||
Helsingör U19 | 6:3 | Naesby BK U19 | |||||||||
SfB-Oure FA U19 | 3:1 | Hvidovre IF U19 | |||||||||
NFC U19 | 1:2 | Hellerup IK U19 | |||||||||
Roskilde U19 | 4:4 | Viborg FF U19 | |||||||||
AB Argir II | 3:1 | Royn | |||||||||
Skála IF II | 8:0 | TB Tvöroyri II | |||||||||
NSÍ III | 1:4 | 07 Vestur II | |||||||||
King Faisal | 0:0 | Ashanti Gold | |||||||||
Elmina Sharks | 1:0 | WAFA SC | |||||||||
Juventus U19 | 5:0 | Ascoli U19 | |||||||||
Atalanta U19 | 1:1 | Roma U19 | |||||||||
Milan U19 | 3:1 | Torino U19 | |||||||||
SPAL U19 | 2:2 | Bologna U19 | |||||||||
Cremonese U19 | 2:3 | Udinese U19 | |||||||||
Chievo U19 | 2:2 | Monza U19 | |||||||||
Verona U19 | 4:3 | Brescia U19 | |||||||||
Cittadella U19 | 0:3 | Venezia U19 | |||||||||
Entella U19 | 3:2 | Frosinone U19 | |||||||||
Pescara U19 | 4:0 | Reggina U19 | |||||||||
Pisa U19 | 1:2 | Spezia U19 | |||||||||
Lecce U19 | 2:0 | Cosenza U19 | |||||||||
Genoa U17 | 3:2 | Sampdoria U17 | |||||||||
Renova | 2:1 | Sileks | |||||||||
Pro Sorgenti | 0:1 | Mezzolara | |||||||||
Guadalajara U20 | 2:1 | Tijuana U20 | |||||||||
San Luis U20 | 5:3 | Puebla FC U20 | |||||||||
CF América U20 | 4:1 | Cruz Azul U20 | |||||||||
P. Callies | 0:1 | Chippa United | |||||||||
Sheff Utd U18 | 3:1 | Bristol U18 | |||||||||