Wolves | 2:0 | Crystal Palace |
|
||||||||
FC Schalke 04 | 1:1 | VfB Stuttgart |
|
||||||||
SD Eibar | 0:2 | Cádiz CF |
|
||||||||
Coventry | 3:2 | Reading | |||||||||
EC Vitória | 0:0 | Brasil Pelotas | |||||||||
Ituano | 3:1 | Brusque | |||||||||
F. Düsseldorf | 1:0 | Heidenheim |
|
||||||||
Hamburger SV | 2:2 | FC St. Pauli |
|
||||||||
Viktoria Köln | 0:2 | VfB Lübeck |
|
||||||||
Akhmat II | 2:2 | Krasnodar II | |||||||||
FC Arges | 2:1 | FC Voluntari | |||||||||
Karagümrük | 5:1 | Erzurumspor FK | |||||||||
Trabzonspor | 3:4 | Kasimpasa |
|
||||||||
Shakhtar D. | 4:1 | FK Mariupol | |||||||||
KSK Lierse Kem. | 1:3 | Lommel SK | |||||||||
KRC Genk | 4:0 | KAS Eupen | |||||||||
Vejle BK | 0:3 | Randers FC | |||||||||
Vojvodina | 3:1 | Backa | |||||||||
RoPS II | 2:1 | OLS | |||||||||
Pogon Szczecin | 3:0 | Jagiellonia | |||||||||
Cherno More | 1:2 | CSKA 1948 | |||||||||
Loko Plovdiv | 2:2 | Montana | |||||||||
Güstrower SC | 0:4 | FCM Schwerin | |||||||||
Warnemünde | 1:2 | FC Förderkader | |||||||||
Hansa Rostock | 9:0 | Penkuner SV | |||||||||
Gimnasia | 3:0 | Patronato | |||||||||
San Luis | 0:5 | Mazatlán FC | |||||||||
Kamatam. Sanuki | 1:0 | Fujieda MYFC | |||||||||
Al-Ain | 2:4 | Al-Fateh | |||||||||
Al-Wehda | 1:2 | Al-Faisaly | |||||||||
Atlante | 4:1 | Dorados Sinaloa | |||||||||
Táchira | 1:0 | Metropolitanos | |||||||||
Gran Valencia | 0:4 | Caracas FC | |||||||||
Zr. Mostar U17 | 5:1 | Bijeljina U17 | |||||||||
Ajman Club | 0:0 | Hatta Club | |||||||||
Al-Wahda | 1:1 | Shabab Al-Ahli | |||||||||
FC Baniyas | 5:0 | Khor Fakkan | |||||||||
Al-Ain FC | 1:2 | Sharjah FC | |||||||||
FK Sarajevo | 5:1 | Mladost Kakanj | |||||||||
Enppi SC | 1:2 | Tanta SC | |||||||||
El Gouna | 1:2 | Harras Hodoud | |||||||||
El Masry | 2:1 | Wadi Degla | |||||||||
Garbarnia | 1:3 AET | Chojniczanka | |||||||||
KSZO Ostrowiec | 2:3 | Górnik Zabrze | |||||||||
Nieciecza | 0:2 | Raków | |||||||||
Sokol Ostroda | 1:3 AET | Warta Poznan | |||||||||
Young Violets | 0:2 | FC Liefering | |||||||||
FC Wacker | 3:2 | SV Horn | |||||||||
Vorwärts Steyr | 3:3 | FAC | |||||||||
SV Lafnitz | 2:0 | SV Kapfenberg | |||||||||
Amateure OÖ | 2:0 | Grazer AK 1902 | |||||||||
Independiente | 1:0 | Atl. Tucumán | |||||||||
Plaza Colonia | 0:1 | Junior FC | |||||||||
FBC Melgar | 1:0 | EC Bahia |
|
||||||||
TJK Legion U19 | 6:2 | Kalju FC U19 | |||||||||
Pärnu Vaprus | 4:0 | JK Tammeka U21 | |||||||||
AD Cantolao | 0:0 | Atlético Grau | |||||||||
Sport Boys | 3:2 | Sport Huancayo | |||||||||
Alianza Lima | 1:2 | Dep. Municipal | |||||||||
Sport. Cristal | 1:0 | Carlos Stein | |||||||||
César Vallejo | 2:0 | Llacuabamba | |||||||||
Suphanburi FC | 5:0 | Police Tero FC | |||||||||
Linfield | 2:1 | Crusaders | |||||||||
Antofagasta | 3:1 | La Calera | |||||||||
Krasnodar 3 | 0:3 | SKA Rostov | |||||||||
FK Essentuki | 2:1 | Forte Taganrog | |||||||||
Helmond Sport | 1:1 | MVV Maastricht | |||||||||
Ajax U21 | 1:4 | Almere City | |||||||||
NAC Breda | 0:1 | NEC Nijmegen | |||||||||
TOP Oss | 0:2 | De Graafschap | |||||||||
Paços Ferreira | 3:2 | FC Porto |
|
||||||||
Balikesirspor | 0:3 | Adanaspor | |||||||||
FC Thun | 1:0 | FC Aarau | |||||||||
Viborg FF | 3:0 | FC Helsingör | |||||||||
Kolding IF | 1:1 | Hvidovre | |||||||||
NK Dubrava ZG | 0:0 | NK Rudes | |||||||||
Hrv Dragovoljac | 3:2 | NK Sesvete | |||||||||
Inker | 2:2 | NK Kustosija | |||||||||
Medjimurje | 3:0 | NK Opatija | |||||||||
Kotwica | 3:1 | Nielba | |||||||||
Ordabasy | 0:3 | Tobol Kostanay | |||||||||
FC Astana | postponed | Kairat Almaty | |||||||||
Kaysar | 0:1 | Kaspiy Aktau | |||||||||
Xorazm FС | 1:3 | FK Zomin | |||||||||
Norwich U21 | 1:3 | Boro U21 | |||||||||
Reading U21 | 3:2 | Newcastle U21 | |||||||||
Arsenal U21 | 0:1 | Liverpool U21 | |||||||||
Aston Villa U21 | 0:2 | Sunderland U21 | |||||||||
GKS Katowice | 5:0 | Blekitni | |||||||||
Hoffenheim II | 0:3 | Stuttgart II | |||||||||
TSG Balingen | 1:1 | FC Gießen | |||||||||
K. Offenbach | 4:0 | Schott Mainz | |||||||||
TSV Buchbach | 0:1 | TSV Rain/Lech | |||||||||
FC Augsburg II | 2:3 | W. Burghausen | |||||||||
SPG Wels | 4:0 | SV Spittal/Drau | |||||||||
Vöcklamarkt | 1:3 | FC Gleisdorf 09 | |||||||||
Deutschlandsbg. | 6:2 | SPG Wels II | |||||||||
SC Kalsdorf | 3:0 | Stadl-Paura | |||||||||
Union Gurten | 2:1 | SC Weiz | |||||||||
Wolfsberg II | 1:2 | Sturm Graz II | |||||||||
FC Marchfeld | 1:1 | FC Admira II | |||||||||
SV Wörgl | 3:2 | Reichenau | |||||||||
Sacachispas | 1:3 | CSD Municipal | |||||||||
Alianza FC | 2:2 | Tauro FC | |||||||||
Independiente | 2:0 | Potros del Este | |||||||||
Guadalupe FC | 1:0 | Cartaginés | |||||||||
Victoria Seelow | 1:1 | Torgelower FC | |||||||||
First Vienna FC | 4:0 | SR Donaufeld | |||||||||
St. Pölten Jun. | 1:2 | Spratzern | |||||||||
Kremser SC | 2:0 | SC Ortmann | |||||||||
Schrems | 2:0 | Langenrohr | |||||||||
UnionSt.Florian | 0:0 | Mondsee | |||||||||
Edelweiß | 4:0 | Schallerbach | |||||||||
Weißkirchen | 3:0 | Micheldorf | |||||||||
FC Gamlitz | 0:5 | Mettersdorf | |||||||||
Lebring | 0:2 | Lafnitz II | |||||||||
Gnas | 2:2 | Wildon | |||||||||
Liezen | 0:1 | Frauental | |||||||||
SK Treibach | 2:0 | SK Maria Saal | |||||||||
SV Feldkirchen | 4:1 | SAK Klagenfurt | |||||||||
Kundl | 2:1 | Zirl | |||||||||
Kematen | 4:1 | SV Zams | |||||||||
EN Paralimniou | 0:0 | Doxa Katokopias | |||||||||
Villa Española | 1:1 | Central | |||||||||
Albion FC | 0:2 | Villa Teresa | |||||||||
CA Atenas | 2:2 | Sud América | |||||||||
Cerrito | 1:1 | Racing Club | |||||||||
Tacuarembó | 1:2 | Juventud | |||||||||
Binh Duong FC | 1:1 | Ha Tinh FC | |||||||||
HCMC FC | 2:1 | HAGL FC | |||||||||
St Joseph's FC | 1:1 | Lions Gibraltar | |||||||||
Shirak Gyumri | 0:3 | FC Noah | |||||||||
Landskrona | 4:0 | FK Karlskrona | |||||||||
Nordsjaell. U19 | 2:2 | Lyngby BK U19 | |||||||||
Fiorentina U19 | 1:3 | Lazio U19 | |||||||||
Mosta FC | 1:0 | Santa Lucia FC | |||||||||
Zejtun C. | 2:3 | Hibernians FC | |||||||||
Al-Markhiya SC | 0:2 | Al-Arabi SC | |||||||||
Club Necaxa U20 | 0:0 | Toluca U20 | |||||||||
FC Juárez U20 | 0:2 | Querétaro U20 | |||||||||
Tijuana U20 | 3:1 | CF Pachuca U20 | |||||||||
Blackburn U18 | 0:4 | Man City U18 | |||||||||
Chelsea U18 | 1:0 | Man Utd U18 | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
N. Irankunda Adelaide United | 1:0 | |
C. Waterman Alianza Lima | 3:0 | |
Endrick Palmeiras | 1:0 | |
J. Charcopa LDU Quito | 5:0 | |
Ezequiel Piovi LDU Quito | 4:0 |