To use this site, please enable Javascript.

Matches May 8, 2021

matchday 32
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 4:2 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 3:0 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 0:0 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 3:2 RB Leipzig RB Leipzig
 
FC Bayern Bayern Munich 6:0 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 2:2 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 2:2 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 1:3 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
matchday 36
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 2:0 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 0:0 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 4:1 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 3:2 MSV Duisburg MSV Duisburg
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 1:1 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 0:0 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
Netherlands U15 Netherlands U15 3:00 PM Germany U15 Germany U15
matchday 35 Leeds Leeds United 3:1 Tottenham Hotspur Spurs
  Sheff Utd Sheffield United 0:2 Crystal Palace Crystal Palace
 
Man City Manchester City 1:2 Chelsea FC Chelsea
 
Liverpool Liverpool FC 2:0 Southampton FC Southampton
  Alavés Deportivo Alavés 2:2 Levante UD Levante
 
FC Barcelona FC Barcelona 0:0 Atlético Madrid Atlético Madrid
  Cádiz CF Cádiz CF 2:1 SD Huesca SD Huesca
  Athletic Athletic Bilbao 2:2 CA Osasuna CA Osasuna
final 2nd leg Ceará SC Ceará Sporting Club 3:6 on pens Esporte Clube Bahia EC Bahia
matchday 35 Spezia Calcio Spezia Calcio 1:4 SSC Napoli SSC Napoli
  Udinese Calcio Udinese Calcio 1:1 Bologna FC 1909 Bologna
 
Inter Inter Milan 5:1 UC Sampdoria Sampdoria
  Fiorentina ACF Fiorentina 2:0 SS Lazio Lazio
matchday 36 FC Nantes FC Nantes 3:0 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  Olympique Lyon Olympique Lyon 4:1 FC Lorient FC Lorient
matchday 32 VVOG VVOG Harderwijk 1:30 PM BVV Barendrecht Barendrecht
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 1:30 PM Harkemase Boys Harkemase Boys
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 1:30 PM VV Goes VV Goes
  ACV Assen ACV Assen 1:30 PM DVS '33 Ermelo DVS '33
  SteDoCo VV SteDoCo 1:30 PM VV Staphorst Staphorst
  HSV Hoek HSV Hoek 1:30 PM Sportlust '46 Sportlust '46
  Ter Leede VV Ter Leede 2:00 PM VV DOVO Veenendaal DOVO
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 2:00 PM ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  VVSB VVSB Noordwijkerhout 5:00 PM FC Lisse FC Lisse
matchday 29
TSV Hartberg TSV Hartberg 1:1 SV Ried SV Ried
 
SCR Altach SCR Altach 2:1 Austria Vienna Austria Vienna
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 2:0 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
  Ufa FK Ufa 0:0 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Arsenal Tula Arsenal Tula 2:4 Rubin Kazan Rubin Kazan
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 0:0 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
  CSKA Moscow CSKA Moscow 3:1 FK Krasnodar Krasnodar
matchday 24 Konoplev U16 Y. Konoplev Football Akademia U16 0:3 Akademia Dinamo Moskau U16 Ak. Dinamo U16
  Ak.Cherta U16 Akademia Chertanovo Moskau U16 1:1 Akademia ZSKA Moskau U16 Ak.ZSKA U16
  FShM U16 FShM Moskau U16 1:2 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 1:1 SShOR Zenit St. Petersburg U16 SShOR Zenit U16
  UOR-5 U16 Master-Saturn Egorjevsk U16 0:6 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 1:1 DYuSSh Strogino Moskau U16 Strogino U16
  Ak.Loko U16 Akademia Lokomotiv Moskau U16 1:1 Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  Ak.Konoplev U17 Y. Konoplev Football Academy U17 3:1 Akademia Dynamo Moscow Akademia Dynamo
  FShM Moskau FShM Moskau 0:2 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
  Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 2:1 Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 1:0 SShOR Zenit St. Petersburg SShOR Zenit
  UOR-5 U17 Master-Saturn Egorjevsk U17 1:3 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 0:1 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
  Akademia Loko Akademia Lokomotiv Moskau 0:1 Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
matchday 33
FC Lugano FC Lugano 0:2 FC Vaduz FC Vaduz
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 2:0 FC Basel 1893 FC Basel
matchday 28 Zwaluwen VV Zwaluwen Vlaardingen 1:30 PM VV Duno Doorwerth VV Duno
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht 1:30 PM VV Capelle VV Capelle
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn 1:30 PM VV Spijkenisse Spijkenisse
  Achilles Veen Achilles Veen 1:30 PM SV Poortugaal SV Poortugaal
  Scherpenzeel VV Scherpenzeel 1:30 PM VV Rijsoord VV Rijsoord
  Achilles '29 Achilles '29 1:30 PM CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  Rijnvogels FC Rijnvogels 1:30 PM SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  Smitshoek VV Smitshoek 1:30 PM FC 's-Gravenzande Gravenzande
matchday 32 Twente FC Twente Enschede FC 1:1 Heracles Almelo Heracles Almelo
  Heerenveen SC Heerenveen 0:0 FC Utrecht FC Utrecht
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 1:0 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
  VVV-Venlo VVV-Venlo 3:3 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
matchday 11 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 3:2 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 BB Erzurum U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 3:2 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  G.Birligi U19 Genclerbirligi Ankara U19 1:2 Fatih Karagümrük U19 Karagümrük U19
matchday 40
Sivasspor Sivasspor 0:0 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
 
Galatasaray Galatasaray SK 3:1 Besiktas JK Besiktas
 
Kayserispor Kayserispor 0:0 Gaziantep FK Gaziantep FK
  Karagümrük Fatih Karagümrük 5:1 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 0:1 Kasimpasa Kasimpasa
  C. Rizespor Caykur Rizespor 0:4 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
  Göztepe Göztepe 0:1 Konyaspor Konyaspor
 
Ankaragücü MKE Ankaragücü 1:2 Fenerbahce SK Fenerbahce
  Hatayspor Hatayspor 1:0 Denizlispor Denizlispor
 
Trabzonspor Trabzonspor 2:1 Antalyaspor Antalyaspor
matchday 28 Noordscheschut VV Noordscheschut postponed VV Berkum Berkum
  AZSV Aalten AZSV Aalten postponed Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
  SDC Putten SDC Putten postponed NSC Nijkerk NSC Nijkerk
  Genemuiden SC Genemuiden postponed ONS Sneek ONS Sneek
  RKAV Volendam RKAV Volendam postponed VV Eemdijk VV Eemdijk
  DETO VV DETO Twenterand postponed HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
  De Dijk ASV De Dijk postponed VV Buitenpost Buitenpost
  SV Urk SV Urk postponed AVV Swift Swift
matchday 7 Gaz Metan Gaz Metan Mediaș 2:1 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
  Dinamo FC Dinamo 2:0 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
Quarter-Finals 2nd leg Raith Rovers Raith Rovers FC 2:0 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
matchday 10 Panserraikos Panserraikos 1:3 AO Kavala AO Kavala
matchday 6 Panetolikos Panetolikos GFS 1:3 Atromitos Athen Atromitos Athen
  PAS Lamia PAS Lamia 1964 0:2 OFI Crete OFI Crete
  Volos NPS Volos NPS 3:1 AE Larisa AE Larisa
matchday 3 Panachaiki Panachaiki GE 2:1 AO Trikala AO Trikala
  Ap. Larisas Apollon Larisas 1:0 OF Ierapetras OF Ierapetras
  Doxa Dramas Doxa Dramas 2:4 AE Karaiskakis Artas AE Karaiskakis
matchday 31 FC Zlin FC FASTAV Zlin 1:1 Slezsky FC Opava SFC Opava
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 2:3 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 3:3 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 3:0 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
matchday 35 Vrsac U17 OFK Vrsac U17 - Red Star Belgrade U17 Red Star U17
  FK TSC U17 FK TSC Backa Topola U17 - FK Vojvodina Novi Sad U17 Vojvodina U17
  Lucani U17 FK Mladost Lucani U17 - FK Macva Sabac U17 Macva U17
  Real Nis U17 FK Real Nis U17 - FK Cukaricki U17 Cukaricki U17
  Napredak U17 FK Napredak Krusevac U17 - FK Partizan Belgrade U17 Partizan U17
  Teleoptik U17 FK Teleoptik Zemun U17 - FK Spartak Subotica U17 Spartak U17
  Internacional FK Internacional Beograd U17 - FK Radnicki Nis U17 Radnicki N U17
  Brodarac U17 FK Brodarac Belgrad U17 - FK Kiker Kraljevo U17 Kiker U17
  Rad U17 FK Rad U17 - Graficar Belgrad U17 Graficar U17
  Apolon 4 U17 FK Apolon 4 Kragujevac U17 - FK Zemun U17 Zemun U17
  IMT Belgrad U19 FK IMT Belgrad U19 - FK Spartak Subotica U19 Spartak U19
  Internacional FK Internacional Beograd U19 - FK Radnicki Nis U19 Radn. Nis U19
  Brodarac U19 FK Brodarac Belgrad U19 - OFK Beograd U19 OFK Beograd U19
  Rad U19 FK Rad U19 - Graficar Belgrad U19 Graficar U19
  Novi Sad U19 RFK Novi Sad 1921 U19 - FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 Kragujevac U19
  Vozdovac U19 FK Vozdovac U19 1:5 Red Star Belgrade U19 Red Star U19
  FK TSC U19 FK TSC Backa Topola U19 - FK Vojvodina Novi Sad U19 Vojvodina U19
  Mladost U19 FK Mladost Lucani U19 - FK Radnicki Belgrad U19 Rad Belgrad U19
  Trayal U19 FK Trayal Kruševac U19 - FK Cukaricki U19 Cukaricki U19
  Napredak U19 FK Napredak Krusevac U19 - FK Partizan Belgrade U19 Partizan U19
matchday 36 Novi Pazar FK Novi Pazar 4:1 FK Mladost Lucani Mladost
  Vozdovac FK Vozdovac 4:2 FK Napredak Krusevac Napredak
  Proleter FK Proleter Novi Sad 3:0 FK Radnik Surdulica Radnik
matchday 33 NK Varazdin NK Varazdin 0:1 HNK Hajduk Split Hajduk Split
matchday 3 Oulunsalo PS Oulunsalo Palloseura 3:00 PM Oulun Palloseura OPS
  Kajaanin Haka Kajaanin Haka 3:1 Haukiputaan Pallo HauPa
Final HJK Helsinki HJK Helsinki 4:5 on pens Kuopion Palloseura KuPS
matchday 29 Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 1:1 Wisla Plock Wisla Plock
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 1:1 Cracovia Cracovia
  Wisla Kraków Wisla Kraków 1:2 Lech Poznan Lech Poznan
matchday 31 Litex Lovech PFC Litex Lovech 1:1 Strumska Slava Strumska Slava
  Neftochimik Neftochimik Burgas 2:1 FC Septemvri Simitli FC S. Simitli
  FC Pirin FC Pirin Blagoevgrad 1:3 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
matchday 28 Ludogorets PFC Ludogorets Razgrad 1:2 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
matchday 33 Tabor Sezana NK Tabor Sezana 0:1 NK Celje NK Celje
  NS Mura NS Mura 2:2 NK Bravo NK Bravo
matchday 26 US Hostert US Hostert 0:3 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  Vict. Rosport FC Victoria Rosport 0:2 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 2:1 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 3:2 CS Fola Esch CS Fola Esch
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:5 F91 Dudelange F91 Dudelange
matchday 33 Honvéd Budapest Honvéd FC 1:2 Ferencvárosi TC Ferencváros
  Újpest FC Újpest FC 5:4 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
matchday 8 Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 0:0 Spartak Trnava Spartak Trnava
  MSK Zilina MSK Zilina 5:3 AS Trencin AS Trencin
  Pohronie FK Pohronie 0:0 Zemplin Michalovce Michalovce
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 1:1 FK Senica FK Senica
matchday 33 SV Erlbach SV Erlbach 1:00 PM VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 1:00 PM Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 1:00 PM FC Töging FC Töging
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 1:00 PM 1.FC Passau 1.FC Passau
  TSV Grünwald TSV Grünwald 1:00 PM TSV Ampfing TSV Ampfing
  FC Unterföhring FC Unterföhring 1:00 PM SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 1:00 PM Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  ASV Dachau ASV Dachau 1:00 PM TSV Kastl TSV Kastl
  SE Freising SC Eintracht Freising 1:00 PM TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
matchday 21 TSV Travemünde TSV Travemünde 1:30 PM SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
  Sereetzer SV Sereetzer SV 3:00 PM SV Henstedt-Ulzburg Henstedt-Ulz.
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 1:00 PM TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
  TSV Kropp TSV Kropp 1:00 PM TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 3:00 PM TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
matchday 29 FC Radolfzell FC Radolfzell 1:30 PM Kehler FV 07 Kehler FV
  Offenburger FV Offenburger FV 1:30 PM SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
  SV Endingen SV Endingen 2:30 PM DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  SC Durbachtal SC Durbachtal 2:30 PM SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  SV Weil SV Weil 1910 2:30 PM SV Bühlertal SV Bühlertal
  SC Lahr SC Lahr 2:30 PM FC Denzlingen FC Denzlingen
Quarter-Finals VfB Oldenburg VfB Oldenburg 4:3 SSV Jeddeloh II SSV Jeddeloh II
matchday 9 Belgrano Club Atlético Belgrano 0:1 Club Atlético San Martín (Tucumán) San Martín (T)
  Tristan Suarez Club Social y Deportivo Tristan Suarez 1:2 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  CD Morón CD Morón 0:0 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
  Ferro Club Ferro Carril Oeste 1:0 Atlético de Rafaela Rafaela
  All Boys CA All Boys Buenos Aires 1:2 Instituto AC Córdoba Instituto AC
matchday 13 Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 0:1 Club Atlético Banfield CA Banfield
  Gimnasia Club de Gimnasia y Esgrima La Plata 0:5 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
  CA Tucumán Club Atlético Tucumán 5:0 Defensa y Justicia Defensa
  CA Patronato Club Atlético Patronato 1:0 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
matchday 4 Salt Lake Real Salt Lake City 1:2 San Jose Earthquakes Quakes
  Chicago Fire Chicago Fire FC 0:2 Philadelphia Union Philadelphia
  Red Bulls New York Red Bulls 2:0 Toronto FC Toronto FC
  Nashville SC Nashville SC 2:0 New England Revolution Revolution
  Columbus SC Columbus SC 3:1 D.C. United D.C. United
  Vancouver Vancouver Whitecaps FC 2:0 Club de Foot Montréal CF Montréal
  FC Dallas FC Dallas 1:1 Houston Dynamo FC Houston
  Orlando City SC Orlando City SC 1:1 New York City FC NYCFC
matchday 2 New Amsterdam New Amsterdam FC 0:1 Detroit City FC Detroit City
  LA Force Los Angeles Force 0:1 San Diego 1904 FC 1904 FC
matchday 7 The Strongest The Strongest La Paz 3:0 Royal Pari Fútbol Club Royal Pari
  Club San José Club Deportivo San José 0:5 Bolívar La Paz Bolívar
matchday 13 Sagan Tosu Sagan Tosu 0:0 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:0 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Gamba Osaka Gamba Osaka 0:2 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Ehime FC Ehime FC 1:1 FC Ryukyu FC Ryukyu
matchday 2 HK Kópavogs HK Kópavogs 2:2 Fylkir Reykjavík Fylkir
  ÍA Akranes ÍA Akranes 1:1 Víkingur Reykjavík Víkingur
  Leiknir Leiknir Reykjavík 3:3 Breidablik Kópavogur Breidablik
matchday 1 Afturelding UMF Afturelding 1:1 Kórdrengir Kórdrengir
  Selfoss UMF Selfoss 0:3 Vestri Ísafjördur Vestri
matchday 11 APIA Leichhardt APIA Leichhardt Tigers 2:3 Sydney United Sydney United
matchday 32 KF Tirana KF Tirana 1:0 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
  FK Apolonia FK Apolonia 0:1 KF Laçi KF Laçi
  KF Teuta KF Teuta 4:0 KF Bylis Ballsh Bylis Ballsh
  KF Skënderbeu KF Skënderbeu 1:1 FK Partizani FK Partizani
matchday 20 Newcastle Newcastle United Jets 1:1 Sydney FC Sydney FC
  Western Sydney Western Sydney Wanderers 5:0 Western United FC Western United
matchday 30 Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 1:2 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
  Velez U17 FK Velez Mostar U17 1:0 FK Olimpik Sarajevo U17 Olimpik U17
matchday 23 Banja Luka U19 FK Borac Banja Luka U19 0:4 FK Sloboda Tuzla U19 Sloboda T U19
  Prijedor U19 FK Rudar Prijedor U19 2:2 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  Hadzici U19 FK Radnik Hadzici U19 1:0 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
matchday 29 Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 0:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 2:0 FK Olimpik Sarajevo FK Olimpik
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 1:0 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 1:1 FK Velez Mostar Velez Mostar
matchday 4 Bolívar SC Bolívar Sport Club 2:2 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
matchday 25 Travnik NK Travnik 2:1 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  HSK Posusje HSK Posusje 2:0 FK Gorazde FK Gorazde
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 1:3 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  Igman Konjic FK Igman Konjic 3:1 HNK Orasje HNK Orasje
  HNK Capljina HNK Capljina 3:1 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 0:2 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
matchday 13 FC Hegelmann FC Hegelmann Litauen 2:1 Zalgiris Vilnius Zalgiris
  FC Džiugas FC Džiugas Telsiai 2:3 Dainava Alytus Dainava
matchday 8 Rukh Rukh Brest 2:0 Sputnik Rechitsa Sputnik
  FK Minsk FK Minsk 3:3 FK Vitebsk Vitebsk
  Slavia Slavia Mozyr 1:1 Dynamo Brest Dynamo Brest
Round of 16 USM Alger USM Alger 2:0 MC Algiers MC Algiers
  JS Kabylie JS Kabylie 2:0 NA Hussein Dey NA Hussein Dey
  JS Saoura JS Saoura 4:0 JSM Skikda JSM Skikda
  CR Belouizdad CR Belouizdad 2:4 on pens NC Magra NC Magra
  ES Sétif ES Sétif 1:2 WA Tlemcen WA Tlemcen
matchday 27 Ljubic Prnjavor FK Ljubic Prnjavor 1:0 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Sloga Doboj FK Sloga Doboj 0:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 1:4 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 0:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  Leotar Trebinje FK Leotar Trebinje 2:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 0:1 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
matchday 21 El Mokawloon El Mokawloon SC 1:1 Entag El Harby Entag El Harby
matchday 15 Mouloudia Mouloudia d'Oujda 3:2 Olympique Safi OC Safi
  SCC Mohammedia SC Chabab Mohammedia 0:0 FUS Rabat FUS Rabat
  Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida 1:0 Hassania d'Agadir Hassania
  Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 3:2 Renaissance Zemamra Nahdat Zemamra
matchday 12 FC Samtredia FC Samtredia 2:2 Shukura Kobuleti Shukura
  Dinamo Batumi Dinamo Batumi 1:0 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
matchday 8 Yangju Citizen Yangju Citizen 1:1 Busan Transportation Corp. Busan Trans. C.
  Cheongju FC Cheongju FC 2:1 Gangneung Citizen Gangneung Cit.
  Paju Citizen Paju Citizen 0:0 Daejeon KoRail Daejeon KoRail
  Cheonan City Cheonan City 0:1 Gimpo Citizen Gimpo Citizen
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 1:0 FC Mokpo FC Mokpo
matchday 9 Chungju Citizen Chungju Citizen 1:0 Dangjin Citizen Dangjin Citizen
  Yeoju FC Yeoju FC 3:2 Seoul Nowon United Nowon Utd.
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 4:0 FC Namdong FC Namdong
  Jinju Citizen Jinju Citizen 2:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
matchday 14 Daegu FC Daegu FC 3:0 Incheon United Incheon Utd.
  Jeju United Jeju United 1:3 Suwon FC Suwon FC
  Pohang Steelers Pohang Steelers 1:1 Gangwon FC Gangwon FC
  Gwangju FC Gwangju FC postponed FC Seoul FC Seoul
matchday 19 Beltinci ND Beltinci 3:0 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928
  NK Dekani NK Dekani 1:1 NK Fuzinar NK Fuzinar
  Drava Ptuj NK Drava Ptuj 1:1 NK Krsko NK Krsko
  NK Bilje Vitanest Bilje 1:1 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 3:0 NK Roltek Dob NK Dob
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 1:0 NK Radomlje NK Radomlje
matchday 3 NY Red Bulls II New York Red Bulls II 1:1 Charleston Battery Charleston
  Kansas City II Sporting Kansas City II 1:1 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
matchday 11 Bucheon FC Bucheon FC 1995 0:0 Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu
matchday 5 Fort Lauderdale Fort Lauderdale CF 0:2 Union Omaha Union Omaha
  Richmond Kicker Richmond Kickers 2:0 South Georgia Tormenta FC Tormenta FC
Semi-Finals 2nd Leg Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 8:00 PM SER Caxias do Sul (RS) Caxias-RS
  Internacional Sport Club Internacional 11:00 PM Esporte Clube Juventude Juventude
matchday 27 Young Violets Young Violets Austria Wien 2:4 FC Dornbirn FC Dornbirn
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 4:2 SKU Amstetten SKU Amstetten
matchday 46 Bristol City Bristol City 1:3 Brentford FC Brentford
  Middlesbrough Middlesbrough FC 0:3 Wycombe Wanderers Wycombe
  Watford Watford FC 2:0 Swansea City Swansea
  Bournemouth AFC Bournemouth 0:2 Stoke City Stoke City
  Cardiff Cardiff City 1:1 Rotherham United Rotherham
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:2 Preston North End Preston
  Barnsley FC Barnsley FC 2:2 Norwich City Norwich
  Coventry Coventry City 6:1 Millwall FC Millwall
 
QPR Queens Park Rangers 3:1 Luton Town Luton
  Blackburn Blackburn Rovers 5:2 Birmingham City Birmingham
  Derby Derby County 3:3 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Reading Reading FC 2:2 Huddersfield Town Huddersfield
Semi-Finals 2nd Leg Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 1:1 Tombense Futebol Clube (MG) Tombense
Group G Deportes Tolima Deportes Tolima 1:1 CS Emelec CS Emelec
Semi-Finals 2nd Leg Internacional Sport Club Internacional 4:1 Esporte Clube Juventude Juventude
Semi-Finals Dundee United Dundee United FC 0:2 Hibernian FC Hibernian FC
Semi-Finals 1st Leg EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:0 AD Bahia de Feira (BA) AD Bahia-BA
matchday 9 Cascavel-PR Cascavel Clube Recreativo (PR) 1:2 Paraná Clube Paraná
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 3:0 Cianorte Futebol Clube (PR) Cianorte
Group 1 Campinense-PB Campinense Clube (PB) 4:3 AD Perilima de Campina Grande (PB) AD Perilima
Semi-Finals 1st Leg CS Esportiva Clube Sociedade Esportiva (AL) 1:1 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
Semi-Finals 2nd Leg Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 4:3 on pens Pinheiro Atlético Clube (MA) Pinheiro AC
matchday 10 Santa Cruz-RN Santa Cruz Futebol Clube (RN) 1:2 América Futebol Clube (RN) América-RN
Semi-Finals 2nd Leg Operário-MT Operário Futebol Clube Ltda. (MT) 1:00 PM Nova Mutum Esporte Clube (MT) Nova Mutum EC
matchday 15 Luqueño Sportivo Luqueño 1:2 Club Guaraní Guaraní
Quarter-Finals 2nd leg Rio Branco FC Rio Branco Futebol Clube (ES) 2:0 Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) Desportiva-ES
  Rio Branco AC Rio Branco Atlético Clube (ES) 1:0 S. E. Serra Futebol Clube (ES) Serra-ES
Semi-Finals 2nd Leg Confiança-SE Associação Desportiva Confiança (SE) 0:1 Club Sportivo Sergipe (SE) CS Sergipe-SE
matchday 12 FC Flora FC Flora Tallinn 2:1 Tallinn JK Legion TJK Legion
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 0:1 FC Kuressaare Kuressaare
  JK Trans Narva JK Trans Narva 1:2 Kalju FC Kalju FC
matchday 7 N. Wellington North Wellington FC 4:5 Lower Hutt City AFC Lower Hutt City
  Petone FC Petone FC 0:4 Miramar Rangers AFC Miramar Rangers
  Wairarapa United Wairarapa United 7:0 Wainuiomata AFC Wainuiomata
  Wellington Ol. Wellington Olympic AFC 3:2 Western Suburbs FC Western Suburbs
matchday 8 Auckland United Auckland United FC 1:1 North Shore United North Shore United
  Bay Olympic SC Bay Olympic SC 3:2 Western Springs AFC Western Springs
  Auckland City Auckland City FC 5:0 Birkenhead United Birkenhead Utd.
  Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 1:1 Melville United Melville United
  Manukau United Manukau United FC 3:2 West Coast Rangers West Coast
  Northern Rovers Northern Rovers 3:2 Hamilton Wanderers Hamilton W.
matchday 7 FBC Melgar FBC Melgar 1:3 Alianza Atlético Sullana Alianza Atl.
  Universitario Universitario de Deportes 3:2 Club Cienciano Cienciano
  Cusco FC Cusco FC 1:2 Club Sporting Cristal Sport. Cristal
matchday 10 Waterford FC Waterford FC 0:7 Drogheda United FC Drogheda United
  Bohemians Bohemian Football Club Dublin 4:0 Finn Harps Finn Harps
  St. Patricks St. Patricks Athletic 1:2 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
matchday 6 Viengchanh FC Viengchanh FC postponed Lao Army FC Lao Army FC
  Young Elephants Young Elephants postponed Ezra FC Ezra FC
matchday 13 Sabah Sabah FC 0:1 Kedah Darul Aman FC KDA FC
  UiTM FC UiTM FC 1:1 Kuala Lumpur City FC Kuala Lumpur
  Penang Penang FC 0:3 Johor Darul Ta'zim Johor DT
matchday 8 Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 1:30 PM Garena Young Lions Young Lions
  Tampines Rovers Tampines Rovers 2:2 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
matchday 46 Cheltenham Cheltenham Town 4:1 Harrogate Town Harrogate Town
  Oldham Athletic Oldham Athletic 0:3 Forest Green Rovers Forest Green
  Southend United Southend United 1:1 Newport County Newport County
  Crawley Town Crawley Town 1:4 Bolton Wanderers Bolton
  Port Vale Port Vale FC 0:3 Mansfield Town Mansfield Town
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 0:0 Colchester United Colchester Utd.
  Cambridge Utd. Cambridge United 3:0 Grimsby Town Grimsby Town
  Exeter City Exeter City 1:1 Barrow AFC Barrow
  Salford Salford City 3:0 Leyton Orient Leyton Orient
  Carlisle United Carlisle United 0:0 Walsall FC Walsall
  Morecambe FC Morecambe FC 2:0 Bradford City Bradford
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 0:1 Stevenage FC Stevenage
matchday 43 Halifax Town FC Halifax Town 0:1 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Woking FC Woking FC 1:4 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:4 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Wrexham Wrexham AFC 3:0 Yeovil Town Yeovil Town
  Sutton Utd Sutton United 2:0 Weymouth FC Weymouth FC
  Barnet Barnet FC 1:4 Notts County Notts County
  Wealdstone FC Wealdstone FC 0:5 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Torquay United Torquay United FC 0:0 Bromley FC Bromley
First Round Cesena Cesena FC 2:1 Mantova 1911 Mantova
matchday 7 O'Higgins CD O'Higgins 1:4 Unión Española Española
  CDUC CD Universidad Católica 3:0 Unión La Calera La Calera
  La Serena Deportes La Serena 1:0 CD Ñublense Ñublense
  Wanderers Santiago Wanderers 0:3 Deportes Melipilla Melipilla
Group A Perugia AC Perugia Calcio 2:1 Como 1907 Como
matchday 38 Sancaktepe FK Sancaktepe FK 0:3 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 6:1 Usak Spor Usak Spor
  Ankara Demir Ankara Demirspor 3:1 Hekimoglu Trabzon Hekimoglu
  Corum FK Corum FK 0:0 Sariyer Sariyer
  Ergene Velimese Ergene Velimese Spor 2:2 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Inegölspor Inegölspor 2:0 Hacettepe Spor Hacettepe
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 0:1 Zonguldak Kömürspor Z. Kömürspor
  Kocaelispor Kocaelispor 5:0 Gümüshanespor Gümüshanespor
  Amed SK Amed SK 4:1 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
  Bayburt ÖI Bayburt Özel Idare Spor 2:2 Pendikspor Pendikspor
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 1:2 Karacabey Belediye Spor Karacabey Bld
  Turgutluspor Turgutluspor 0:0 Bodrumspor Bodrumspor
  GMG Kastamonu GMG Kastamonuspor 0:4 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 0:1 Kirklarelispor Kirklarelispor
  1922 Konya 1922 Konyaspor 2:0 Pazarspor Pazarspor
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 2:2 Kirsehir Belediye Spor Kirsehir Bld
  Eyüpspor Eyüpspor 1:0 Van Spor FK Van Spor FK
 
Elazigspor Elazigspor 5:7 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  Serik Belediye Serik Belediyespor 3:0 Mamak FK Mamak FK
  Ponferradina SD Ponferradina 0:1 Albacete Balompié Albacete
  Real Zaragoza Real Zaragoza 0:0 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Alcorcón AD Alcorcón 0:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
  Málaga CF Málaga CF 1:1 RCD Mallorca RCD Mallorca
matchday 37 Amiens SC Amiens SC 0:0 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  Guingamp EA Guingamp 2:0 LB Châteauroux LB Châteauroux
  Valenciennes FC Valenciennes FC 3:5 AC Le Havre AC Le Havre
  AJ Auxerre AJ Auxerre 1:1 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Rodez AF Rodez AF 1:1 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  FC Chambly FC Chambly 1:0 Pau FC Pau FC
  Toulouse FC Toulouse 3:0 SM Caen SM Caen
  AC Ajaccio AC Ajaccio 1:1 Paris FC Paris FC
  Clermont Foot Clermont Foot 63 3:1 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Troyes ES Troyes AC 2:0 USL Dunkerque USL Dunkerque
matchday 41 Tom Tomsk Tom Tomsk 1:0 Enisey Krasnoyarsk Enisey
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 6:0 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 4:2 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 0:4 FK Orenburg Orenburg
  Chertanovo Chertanovo Moscow 1:3 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 0:0 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 0:1 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 3:2 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Volgar Volgar Astrakhan 1:1 Akron Togliatti Akron Togliatti
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 0:0 Veles Moscow Veles Moscow
  Baltika Baltika Kaliningrad 3:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
matchday 23 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk 0:3 Luki-Energia Velikie Luki Energia V. Luki
  Chita FK Chita 2:1 FK Smolensk Smolensk
matchday 32 Feirense CD Feirense 4:1 UD Oliveirense Oliveirense
  Benfica B SL Benfica B 1:1 SC Covilhã SC Covilhã
  Mafra CD Mafra 2:2 Académica Coimbra Coimbra
  Estoril Praia GD Estoril Praia 1:1 GD Chaves Chaves
Group A U Cluj FC Universitatea Cluj 2:3 ACS Fotbal Comuna Recea Comuna Recea
  Ripensia Ripensia Timisoara 1:0 FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 1:2 FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
Group B Petrolul Petrolul Ploiesti 2:0 Aerostar Bacau Aerostar
  Unirea Slobozia AFC Unirea 04 Slobozia 1:0 CSM Resita CSM Resita
matchday 25 FK Obolon FK Obolon Kyiv 1:1 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
matchday 33 FC Schaffhausen FC Schaffhausen 3:2 FC Aarau FC Aarau
matchday 15 Budejovice U19 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 10:00 AM Slezsky FC Opava U19 SFC Opava U19
  Z. Brno U19 FC Zbrojovka Brno U19 10:00 AM FK Meteor Praha U19 FK Meteor U19
  Karvina U19 MFK Karvina U19 12:15 PM AC Sparta Prag U19 Sparta Prag U19
  M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 1:00 PM FC Zlin U19 FC Zlin U19
matchday 23 Hradec Králové FC Hradec Králové 2:1 FK Dukla Prag Dukla Prague
  Ustí nad Labem FK Ustí nad Labem 2:1 FK Blansko Blansko
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 1:3 SK Lisen SK Lisen
  Chrudim MFK Chrudim 0:2 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  Vysehrad FK Slavoj Vysehrad 1:2 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
matchday 4 SD Taishan Shandong Taishan 2:0 Qingdao FC QD FC
  GZ City Guangzhou City 2:4 Shenzhen FC SZ FC
matchday 30 Medjimurje NK Medjimurje Cakovec 0:1 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
  Hrv Dragovoljac NK Hrvatski Dragovoljac 2:1 NK Solin NK Solin
  NK Dugopolje NK Dugopolje 2:0 NK BSK Bijelo Brdo Bijelo Brdo
  Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 1:2 NK Kustosija Zagreb Kustos. Zagreb
  Junak Sinj NK Junak Sinj 2:0 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
  NK Osijek II NK Osijek II 0:3 NK Sesvete NK Sesvete
matchday 29 GKS Belchatow GKS Belchatow 0:3 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 2:1 Korona Kielce Korona Kielce
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 1:2 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
  Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 Miedz Legnica Miedz Legnica
matchday 28 Bron Radom Bron Radom 2:0 Sokol Aleksandrow Lodzki Aleksandrow L.
  Legionovia Legionovia Legionowo 3:1 Jagiellonia Bialystok II Jagiellonia II
  RKS Radomsko RKS Radomsko 0:0 KS Kutno KS Kutno
  Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 4:2 Huragan Morag Huragan Morag
  C. Elblag Concordia Elblag 1:1 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch W.M.
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 2:4 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 1:1 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  KS Wasilków KS Wasilków 1:6 Blonianka Blonie Blonianka
  Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 0:2 GKS Wikielec GKS Wikielec
  Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 1:2 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 1:2 Legia Warsaw II Legia II
matchday 27 Radunia Stezyca Radunia Stezyca 6:0 GKS Przodkowo GKS Przodkowo
  Swit Szczecin Swit Szczecin 1:2 KP Starogard Gdanski KP Starogard
  Górnik Konin Górnik Konin 3:0 Nielba Wagrowiec Nielba
  Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 2:2 Baltyk Koszalin B. Koszalin
  Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 1:2 Flota Swinoujscie F. Swinoujscie
  Sokol Kleczew Sokol Kleczew 3:1 Unia Janikowo Unia Janikowo
  Kotwica Kotwica Kolobrzeg 3:1 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
  Pomorzanin Pomorzanin Torun 4:2 Chemik Police Chemik Police
matchday 30 Lubin II Zaglebie Lubin II 0:1 Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw
  Rekord B-B Rekord Bielsko-Biala 0:2 Warta Gorzow Wielkopolski Warta Gorzow
  Polonia Nysa Polonia Nysa 1:2 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
  Zielona Gora Lechia Zielona Góra 2:2 MKS Kluczbork MKS Kluczbork
  Foto-Higiena Foto-Higiena Gac 2:2 Miedz Legnica II M. Legnica II
  Polonia Bytom Polonia Bytom 2:1 Piast Zmigrod Piast Zmigrod
  Stal Brzeg Stal Brzeg 0:2 Gornik Zabrze II Gornik II
matchday 34 Wisloka Debica Wisloka Debica 1:0 Podlasie Biala Podlaska Podlasie B.P.
  Hetman Zamosc Hetman Zamosc 3:3 Wólczanka Wólka Pelkinska Wólczanka
  NKP Podhale Podhale Nowy Targ 1:1 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Stal Krasnik Stal Krasnik 0:3 Orleta Radzyn Podlaski Orleta R.P.
  Lewart Lubartów Lewart Lubartów 2:3 Avia Swidnik Avia Swidnik
  Chelmianka Chelmianka Chelm 2:0 KSZO Ostrowiec Swietokrzyski KSZO Ostrowiec
matchday 5 Hammarby Hammarby IF 3:2 IK Sirius Sirius
  IFK Göteborg IFK Göteborg 1:1 BK Häcken Häcken
  Örebro SK Örebro SK 1:0 Halmstads BK Halmstads BK
  Elfsborg IF Elfsborg 2:2 Kalmar FF Kalmar FF
  Landskrona Landskrona BoIS 1:0 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
  Västerås SK Västerås SK 2:1 Jönköpings Södra IF Jönköping
  Falkenberg Falkenbergs FF 3:2 Örgryte IS Örgryte
matchday 10 Taraz FK Taraz 0:1 FC Astana FC Astana
  Kaspiy Aktau Kaspiy Aktau 0:0 Ordabasy Shymkent Ordabasy
  Kairat Almaty Kairat Almaty 1:1 Shakhter Karaganda Shakhter K.
  Kaysar Kaysar Kyzylorda 0:1 Akzhayik Uralsk Akzhayik
matchday 13 Burnley U18 Burnley FC U18 1:1 Derby County U18 Derby U18
matchday 26 Palace U18 Crystal Palace U18 7:1 West Bromwich Albion U18 West Brom U18
  Spurs U18 Tottenham Hotspur U18 0:1 Chelsea FC U18 Chelsea U18
  Blackburn U18 Blackburn Rovers U18 2:0 Leeds United U18 Leeds U18
  Newcastle U18 Newcastle United U18 6:0 Wolverhampton Wanderers U18 Wolves U18
  Southampton U18 Southampton FC U18 6:4 Reading FC U18 Reading U18
  Stoke U18 Stoke City U18 0:5 Manchester City U18 Man City U18
  Arsenal U18 Arsenal FC U18 5:2 Aston Villa U18 Aston Villa U18
  Leicester U18 Leicester City U18 1:1 West Ham United U18 West Ham U18
  Norwich U18 Norwich City U18 0:3 Fulham FC U18 Fulham U18
  Man Utd U18 Manchester United U18 8:1 Middlesbrough FC U18 Boro U18
  Everton U18 Everton FC U18 3:4 Sunderland AFC U18 Sunderland U18
Semi-Finals 2nd Leg Kelty Hearts Kelty Hearts FC 4:1 Brora Rangers FC Brora Rangers
matchday 6 Bnei Yehuda Bnei Yehuda Tel Aviv 1:0 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv
  Hapoel Haifa Hapoel Haifa 3:2 Hapoel Kfar Saba H. Kfar Saba
  B. Jerusalem Beitar Jerusalem 3:1 Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
matchday 7 Kiryat Shmona Ironi Kiryat Shmona 1:2 Maccabi Petah Tikva M. Petah Tikva
matchday 32 Bytovia Bytow Bytovia Bytow 0:2 Stal Rzeszow Stal Rzeszow
  Sl. Wroclaw II Slask Wroclaw II 0:1 Lech Poznan II Lech Poznan II
  Blekitni Blekitni Stargard 2:3 Olimpia Grudziadz Olimpia Grudz.
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 0:1 Hutnik Krakow Hutnik Krakow
  Garbarnia Garbarnia Krakow 2:2 Gornik Polkowice Gornik Polk.
  KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 2:1 GKS Katowice GKS Katowice
  Skra Czesto. Skra Czestochowa 2:2 Pogon Siedlce Pogon Siedlce
  Motor Lublin Motor Lublin 4:1 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
matchday 6 SD Leioa SD Leioa 2:1 Haro Deportivo Haro Deportivo
  CD Marino CD Marino 0:1 CF Lorca Deportiva Lorca Deportiva
  UP Langreo UP Langreo 0:0 SD Compostela SD Compostela
  CF Badalona CF Badalona 1:1 Hércules CF Hércules CF